Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır Mı?

Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır Mı?

Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır Mı?

Yulaf ezmesi yiyerek kilo alanlar ya da kilo aldığını iddia edenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Esasında yulaf ezmesi ve yulaf, kilo vermek için kullanılan sağlıklı besinlerden biridir.

Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır Mı
Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır Mı? Yulaf ezmesi,yulaf

Ancak yulafı ve yulaf ezmesini nasıl kullanacağınıza göre vücudunuza etkisi değişecektir. Örnek vermek gerekirse, yulafın yanında yiyeceğiniz yüksek kalorili besinler size kilo aldıracaktır. Ancak sabah kahvaltısında meyveyle tüketeceğiniz yulaf size kilo verdirtecektir. Bazı kişiler, çeşitli kilo alma yöntemleri aramaktadır. Kilo almak isteyen kişileri üç gruba ayırmak mümkündür:

Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır Mı

 1. Spor yapan kişiler
 2. Çok zayıf kişiler
 3. Çelimsiz çocukların kilo almasını isteyen ebeveynler

Bu 3 grup da kilo almak için çeşitli yöntemler dener. Yulaf besin değer çok yüksek bir besindir. Ancak doğru kullanıldığında size kilo de verdirebilir, kilo da aldırabilir. Yulafın hangi yönüyle ilgilendiğinize bağlı olarak, kendinize özgü diyetinizi yaratabilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır Mı?

Yulaf Ezmesiyle Nasıl Kilo Alınır?

Yulaf ezmesiyle kilo aldım diyen kişilerin yalan söylemediğini bilmelisiniz. Tıpkı yulaf ezmesiyle kilo veren insanlar olduğu gibi, kilo alanlar da vardır. Bu yöntemin denenmesinde birden çok uygulama vardır ancak en çok bilineni puding tarzı karışımlardır. Yulaf ezmesi tüketerek kilo almak isteyenlerdenseniz şu tarifi kullanabilirsiniz:

Yulaf Ezmesi Kilo Aldırır Mı?

Gerekli Malzemeler:

 1. 100 gr yulaf ezmesi
 2. 1,5 su bardağı süt
 3. 1 avuç ceviz
 4. Bir avuç kuru üzüm
 5. 2 yemek kaşığı süzme bal

Bu malzemeleri hazırladıktan sonra tarifi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle sütü derin bir kaseye boşaltın ve içerisine yulaf ezmesini ekleyin. Karıştırın ve ardından 15 dakika bekleyin. Yulaf yumuşadığı zaman kuru üzümü ve diğer maddeleri bölerek ekleyin. İki yemek kaşığı da en son ekleyin ve tarif hazır olsun. Bu tarifi uygulayarak siz de yulaf ezmesi ile kilo aldım diyebilirsiniz. Bu tarifin besin değerleri şu şekildedir:

 1. 877 Kalori
 2. 28 Protein
 3. 112 Karbonhidrat
 4. 34 Yağ

Yulaf Ezmesi İle Kilo Vermek:

Yulaf ezmesinin kilo vermek için kullanılması, kilo almak için kullanılmasından daha yaygın olarak bilinir. Yulafın tüketimi yüzyıllardan beri devam etmektedir. Yulafın içerisinde yer alan vitamin, B6, fosfat, demir, karbonhidrat ve diğer maddeler sayesinde dengeli ve sağlıklı beslenmiş olursunuz. Kış aylarında kullanıldığında direnç yükseltici etkisi de bulunan yulafın, doğru kullanımıyla birlikte kilo vermeniz mümkündür. Yulaf ezmesi kilo verme tariflerinde kullanılan bir numaralı maddelerden biridir. İçerisinde yer alan lifli yapısı sayesinde tok kalırsınız. Bu özellik kolayca kilo vermenize yardımcı olur. Eğer yulafı tek başına tüketmek istemezseniz, yoğurt ve süt gibi maddelerle karıştırabilirsiniz.

Yulaf Nasıl Tüketilmelidir?

Yulafı tüketmenin birden çok yolu vardır. Hangi yolu tercih edeceğiniz, yulafı tüketmenizin sebebine göre değişiklik gösterecektir. Örnek olarak, kilo vermek istiyorsanız ve bu eylemin hızla gerçekleşmesini diliyorsanız, yoğurt ve sütle beraber yulafı tüketebilirsiniz. Ancak kilo almak istiyorsanız, bal ve kuru meyvelerle beraber pudingler hazırlayabilirsiniz. Yulaf ezmesi nasıl yenir sorusunun birden çok cevabı olsa da, önemli olsan sizin sevdiğiniz yiyeceklerle yulafın bütünleşmesidir. Cilt sağlığı, saçların canlı görünümü ve diğer tüm sağlık konularında oldukça faydalı olan yulaf, kış aylarında tüketildiğinde daha dirençli olmanızı da sağlıyor. En hızlı ama en sağlıklı kahvaltınızı yulafla hazırlayabileceğiniz gibi, ara öğünlerinizde ve akşam yemeğinizde de sofranızda yulafa yer açabilirsiniz. Yulafı lezzetli hale getirmek için, sağlıksız tatlandırıcılar kullanmak yerine, az miktarda bal veya pekmez de kullanabilirsiniz. Bu sayede çok daha sağlıklı bir şekilde lezzetle yulaf tüketirsiniz.

Emirhan Cavak