Zayıflatan Kürler! Zayıflatan Kürler Nelerdir, Neler Yapılmalı…

Zayıflatan Kürler! Zayıflatan Kürler Nelerdir, Neler Yapılmalı…

Zayıflatan Kürler, nelerdir?

Kilo vermeye yardımcı gıdalar içinde en fazla dikkati üzerine çeken kilo vermeyi hızlandırıcı doğal bitkiler olarak düşünülmektedir. Ancak son zamanlarda bitki çaylarından da çok rağbet gören bitkisel zayıflama kürleri bitki çaylarına oranla çok daha kesin ve etkili sonuçlar verebilmektedir. Aynı şekilde kilo vermeye yardımcı olan bitkilerden faydalanılarak uygulanan kürler sadece sıcak olarak değil de aynı zamanda soğuk veya ılık olarak da tüketilebilmektedir. Zayıflatan kürlerin bazılarını inceleyerek makalemize devam edelim.

v
Zayıflatan Kürler Hakkında Bilgiler

Zayıflatan Kürler

Zayıflatan Sarımsak Limon Kürü: Sarımsak ve limon ikilisinin yağ yakıcı özelliklerinin birleşmesi sonucunda zayıflama açısından oldukça önemli etkileri kanıtlanmıştır. Bu nedenle zayıflamak isteyen kişiler için oldukça önemli zayıflama kürleri arasında yer almaktadır.

Sarımsak Limon Kürü Hazırlanışı, oldukça kolaydır. İlk olarak 40 diş sarımsak soyulduktan sonra bir havan yardımıyla iyice dövülerek ezilir ve bir kenarda beklemeye bırakılır. Ardından net olarak 2 litre limon suyu elde edilinceye kadar yaklaşık olarak 5-6 kg limon sıkılır. Limonun sıkılması ile elde edilen 2 litre limon suyu cam bir kavanozun içine alındıktan sonra üzerine iyice ezilmiş 40 diş sarımsaklar ilave edilerek kavanozun ağzı sıkıca kapatılarak kavanoz çalkalanarak karışım iyice karıştırılır. Daha sonra kavanoz karanlık ve güneş ışığı almayan bir ortamda 25 gün kadar bekletilir ve bu süre içinde her gün düzenli olarak bir iki kez ağzı açılmadan çalkalanır. Verilen sürenin sonunda ise her sabah aç karnına bir kahve fincanı içilir.

Ballı Elma Sirkesi Kürü:

  • 1 su bardağı ılık su
  • 1 çorba kaşığı elma sirkesi
  • 1 tatlı kaşığı süzme bal

Hazırlanışı: Önceden kaynatılarak ılıtılmış 1 su bardağı ılık suyun içine 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı süzme bal ilave edilerek karışım iyice karıştırılır. Ardından elde edilen karışım her gün düzenli olarak akşam sabah yemeklerden yarım saat önce aç karnına tüketilir. Bu kürün yaklaşık olarak 20-25 gün süresince uygulanması halinde özellikle göbek, basen ve bel çevresinde yerleşen zorlu yağların erimesinde büyük etki sağlamaktadır.

Zayıflatan Tilya Kürü

  • 1 tutam altın otu
  • 11-12 adet kuşburnu
  • 2 tutam ıhlamur

Tilya Kürü Hazırlanışı: 3 su bardağı kaynayan suyun içine 2 tutam ıhlamur, 1 tutam altın otu ve 11-12 adet kuşburnu eklenerek yaklaşık olarak 9-10 dakika kadar kısık ateşte kaynatarak ocaktan alın. Elde edilen kürü ılıdıktan sonra bir süzgeç yardımıyla süzün. Ardından hazır hale gelen kürü gün içerisinde 2 kez olmak üzere yaklaşık 6-7 saatlik aralıklarla içmeye dikkat edin. Yani karışımın yarısını içtikten sonra diğer yarısını içmek için 6-7 saat beklemeniz gerekmektedir.