Yabanmersini İle Zayıflama

Yabanmersini İle Zayıflama

Yabanmersini İle Zayıflama

Kış boyu yedik, içtik yattık… Oh ne güzel değil mi? Değil! Ya aldığımız fazla kilolar ne olacak? Onlarla hiç de mutlu değilsiniz öyle değil mi? Kış boyu farkına varmadığınız fazla kilolarınız yaz geldiğinde gözünüze batmaya başladı bile. Çünkü yaz aylarında daha çok dışarıya çıkarız, daha aktif oluruz ve dahası tatile gideriz. Bu da bizim daha güzel görünme isteğimizi artırır. Ama fazla kilolarımızla bu hiç de mümkün değildir.

 

Aldığımız kilolar kötü bir görüntünün yanı sıra sağlık sorunlarına da yol açmış olabilir. Bu durumda hemen harekete geçmek gerekir. İlk iş olarak yediğimiz içtiğimiz şeylere dikkat etmekle başlayabiliriz mesela. Tabi sağlıklı besleneceğim derken dengeli beslenmeyi de atlamamak gerekir. Yani sağlıklı şeyler yesek de onlarında bir sınırı olduğunu unutmamak ve daha sık öğünler daha az porsiyonlar yemek gerekir. Zayıflamak için bu en önemli kurallardan biridir. Bir diğer kural ise spor yapmaktır. Düzenli olarak her gün hareket etmek gerekir. Hareketsiz bir yaşam da fazla kiloların sebebidir.

 

Yaz ayları fazla kilolarınızdan kurtulmak için önemli bir mevsimdir. Çünkü insan yaz aylarında daha hareketlidir. Kilo vermeye yardımcı olan bitkiler de vardır. Bunlardan biri de yaban mersinidir. Yaban mersini c vitamini içerir. Sindirim sisteminizi düzenlemeye yardımcı olur. Kalorisi düşük bir yiyecektir ve antioksidan özelliği ile toksin attırıcı özelliğe sahiptir.