Soğan Suyu İle Zayıflama Kürü Diyeti

Soğan Suyu İle Zayıflama Kürü Diyeti

Soğan Suyu Kürü Diyeti Zayıflamak İçin Nasıl Yapılır?

Soğan diyeti ağırlıklı olarak soğan kürünün tüketildiği özel bir beslenme programıdır. Kuru soğan suyu saç dökülmesinden, sivilce problemlerine ve cilt sorunlarına kadar pek çok faydaları bulunmaktadır. Soğan suyunun faydaları arasında son keşfedilen ise soğan suyu ile zayıflama yöntemidir. Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu sürekli olarak Allium cinsinden olan bu bitki karışımının faydaları nelerdir diye bahsederek kilo vermek isteyenleri bilgilendirmektedir. Soğan Suyu İle Zayıflama Kürü Diyeti

Soğan suyunun zayıflatıcı etkileri antioksidan oluşu ve vücuttaki toksinleri atıcı etkileridir. Bu sayede vücudu temizler ve doğal bir antibiyotik görevi görerek sağlıklı zayıflama yapılır.

Soğan suyu diyeti için tarifimizi hazırlayarak işe başlayalım. Bu kür sizlere zayıflamak için yardımcı bitkisel içecek olacağı kesin.

Diyette Kilo vermek için soğan suyu kürü nasıl yapılır ve tarifi

Soğan suyu hazırlanışı: Kürü hazırlamak için soğanın içerisine bir miktar sirke eklenmiş olan suyun içerisinde yaklaşık olarak yarım saat kadar bekletiyoruz.

Ardından sirkeli suyun içerisinden çıkarmış olduğumuz soğanı 2 bardak kadar suyun içerisinde güzelce kaynatıyoruz.

Kaynayan soğan suyunu bir miktar ılınması için bekletiyoruz sonra içerisine taze limon sıkarak tüketiyoruz. 

Hazırlanan bu bitkisel soğan suyu kürü zayıflatır mı?

Soğan suyu kürü her gün düzenli şekilde uygulanarak her gün sabah uyandığınızda aç karnına 1 su bardağı kadar tüketmek şartı ile zayıflatır.

Soğan kürü ile zayıflama yapanlar incelendiğinde her gün tüketiminde ayda yaklaşık olarak 4-5 kilo verilebildiği tespit edilmiştir.

Soğan Suyu Çorbası İle Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

Tarif malzemeleri: Bu kürü hazırlamak için evde bulunan malzemeler kullanılarak yapılır.

* 5 Adet soğan.

* İçerisine yakışacağını düşündüğünüz az miktarda diğer yeşil sebzelerden ekleyebilirsiniz.

* Bir miktar yağsız et suyu.

* Tatlandırmak istiyorsanız çeşitli baharatlar ve limon.

Soğan Çorbası Tarifi Hazırlama:

Tüm malzemeleri blendırdan geçiriyoruz ve içerisine kaynar su ilave ederek çorba halinde kaynatıyoruz. Hazırlamış olduğumuz soğan suyu çorbası ile zayıflamak için size sunacağımız diyet listesi düzenli şekilde uygulanmalıdır.

Soğan Çorbası Kürü Diyet Programı Nasıl Uygulanır?

Diyet yaparken bu kür beraberinde düşük kalorili sebzeler ve kırmızı et ile takviye edeceksiniz. Muz gibi yüksek kalorisi olan meyveler bu diyette önerilmez. Bu suyu diyeti kürünü yapanlar var ise yorumlar kısmına bekliyoruz.

Kahvaltı

1 su bardağı soğan suyu.

1 İnce dilim beyaz peynir.

Şekersiz 1 fincan çay veya bitki çayı.

Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği

1 Seçenek;

Dilediğiniz meyvelerden oluşan 2 porsiyon meyve ve soğan suyu çorbası.

2 Diğer Yöntem;

Dilediğiniz kadar ızgara et ve soğan kürü çorba.

3 Son Seçenek;

1 Porsiyon pirinç lapası, 1 porsiyon meyve (Yüksek kalorili meyveler hariç) ve tarifi verdiğimiz soğanın suyunun çorbası.

Not: Soğan suyu diyeti uygularken 3 gün diyeti düzenli şekilde uygulayın ve 2 gün ara verdikten sonra yeniden 3 gün uygulayın. Bu sayede metabolizmanızı şaşırtacak ve daha çok kilo vermek mümkün olacaktır.