Misutgaru İle Zayıflamak

Misutgaru İle Zayıflamak

Misutgaru İle Zayıflamak

Misitgaru, tamamen doğada bulunan tahıllardan öğütülerek yapılan bir gıda takviyesi. Tarihçesi 600 yıl öncesine kadar giden misitgarunun ana vatanı Kore. Kore’de insanlar tarafından bir gıda takviyesi olarak, yüzyıllardır kullanılan misitgarunun birçok faydasının yanında, zayıflatma özelliği de var.

Misutgaru kullanımını en ön plana taşıyan özelliği, içeriğinde kesinlikle herhangi bir kimyasal madde ya da katkı maddesi olmamasından kaynaklanıyor. Misutgarunun içeriğinde, siyah pirinç, kahverengi pirinç, arpa, kabuksuz pirinç gibi birçok doğal bitkinin yanısıra, diyet lifi bulunur. Misutgaru, fazla kilolarından rahatsız olan ve zayıflamak isteyen kişilere, tokluk hissi yaratarak, zorlu diyet sürecinde büyük kolaylık sağlar. Diyet yapan kişilerin en çok zorlandığı açlık krizleridir ve bu krizlerin sonunda diyetin bozulması ihtimali yüksektir. İçerdiği diyet lifi sayesinde kullanan kişilerde yarattığı tokluk hissi, yapılan diyete inanılmaz kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca yemeklerden önce kullanılan misitgaru tokluk hissi verdiğinden, öğünlerde de kişi fazla kalori almaktan kurtulmuş olacaktır. Diyet programında olan ara öğünlerde de, meyvesularına ya da süte karıştırılarak da kullanılabilir.

 

Misutgaruyu sadece zayıflamak isteyen kişiler değil, zinde olmak isteyen kişilerde kullanmaktadır. Misitgaru kullanan kişilere zindelik ve enerji verir. Diyet yapanların sorunlarından biri de, az kalori alımına bağlı olarak yaşanan halsizlik olduğunu düşünürsek, diyet yapanlar için halsizlik yaşamamak da büyük bir avantaj olacaktır.

 

Uzmanlar tarafından da önerilen misitgaru ile sağlıklı olarak zayıflamanız, aynı zamanda zinde kalmanız mümkündür.