Koşu Bandı ile Zayıflama

Koşu Bandı ile Zayıflama

Koşu Bandı ile Zayıflama

Yürümek ve koşmak en iyi zayıflama yöntemlerinden biridir. Bu yöntem tüm kas sistemini çalıştırdığı için daha fazla efor saf edilmesini sağlamaktadır. Dışarıya çıkacak zaman ve fırsat bulamayan kişilere koşarak ve yürüyerek kilo vermeleri için yardımcı olarak aletler bulunmaktadır. Koşu bandı bu aletlerin başında gelmektedir.

 

Koşu bandı zayıflamak en büyük yardımcılardan biridir. Birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Katlanabilen koşu bantları size ayrıca yer avantajı da sağlayacaktır. Koşu bandının önünde bulunan ekranda spor yaparken kendinizle ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Bunların başında, yaktığınız kalori gelmektedir. Koşma hızınıza göre bu sayı değişmektedir. Her gün yakmanız gereken kaloriye ulaşıp ulaşmadığınız görmeniz için size yardımcı olacaktır. Diğer bir faydası ise, nabzınızı ölçmektedir. Ölçülen nabzınız sayesinde durmanız gereken yeri belirleyebilirsiniz.

 

Koşu bandında koşma hızınızı belirleyebildiğiniz gibi, koştuğunuz eğimi de belirleyebilirsiniz. Bu eğim sayesinde daha fazla kalori yakabilirsiniz. Koşu bandını kullanırken dışarıda yürüyüş ya da koşu yapıyormuş gibi giyinmeniz gerekmektedir. Spor ayakkabı bu konuda oldukça önemlidir. Doğru bir spor ayakkabı seçilmelidir. Ayağınızın sağlam ve rahat olması gerekmektedir.

 

Bazı koşu bantlarında artı özellikler de bulunmaktadır. Bu ekstralar sizin kilo vermenizi kolaylaştırabilir. Koşu bantları daha uzun süre kullanabilmeniz için, belli aralıklarla bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Koşu bantlarının bakımları için özel bakım yağları bulunmaktadır. Bakımı uygulamak oldukça basit ve kısa süren pratik bir işlemdir.