Kısa Sürede Tatlı ve Hamur İşi Bağımlılığından Kurtulma Listesi

Kısa Sürede Tatlı ve Hamur İşi Bağımlılığından Kurtulma Listesi

Çok Tatlı ve Hamur İşi Yiyor ve Kurtulmak İstiyorsanız Kısa sürede Tatlı ve Hamur İşi Bağımlılığından Kurtulma Listesi ile Hızlı Bir Şekil Bırakabilirsiniz. Tatlı ve hamur işi bağımlılığı Detaylı Beslenme Listesi ile bitiriyoruz 🙂

Hemen hepimiz tatlı ve hamur işlerini yerken keyif alıyoruz. Bazen bir tabakla yetinmeyip ikinci tabağa da geçebiliyoruz. Hatta kimimiz de tatlı ve hamur işi bağımlılık haline gelip olmazsa olmazlarımız oluyor. Tabi sonrasında da fazla kilolarla savaşmak durumunda kalıyoruz. Tam da bu noktada özellikle tatlı ve hamur işi bağımlılığı olanlar için oldukça faydalı bir tarif hazırladık.

Kısa sürede tatlı ve hamur işi krizinden kurtulup zayıflama istiyorsanız öncelikle bazı şeylerden vazgeçerek başlamanız gerekiyor. Yani mutfağınızı bir elden geçirmeniz gerekiyor. Nasıl mı? Dolapların herhangi bir yerinde misafirlere tutulmak için saklanmış, sizi tuzağa düşürebilecek çikolatalar ve benzeri her şeyi etrafımızda kaldırıyoruz ki tuzağa düşmeyelim.

tatlı ve hamur işi bağımlılığı

Kısacası mutfağınızdaki hamur işleri, beyaz olan her şeyi, cipsleri, çikolataları, şekerleri bizi yoldan çıkaran her şeyi mutfağımızdan gönderiyoruz ve tabakları da küçültüyoruz.

Kısa Sürede Tatlı ve Hamur İşi Bağımlılığımdan Kurtulmak İçin Beslenme Listesi Önerisi


Sabah açken: Adaçayı


Kahvaltıda : Yulaf gevreği, meyve salatası


Ara öğün : Yarım avuç çiğ badem


Öğle yemeği : 1 kase soğuk yoğurt çorbası veya cacık, dolmalık fıstıklı salata, zeytinyağlı sebze


İkindi : 1 kase yoğurt, iki dilim ananas veya bir kase böğürtlen ya da vişne veya çilek


Akşam : Et veya tavuk veya balık, sote, sebzeler


Gece : Yarım avuç badem veya ceviz


Yatmadan : papatya veya melisa çayı


Öncelikle sabahları açken adaçayı içiyoruz. Çünkü adaçayı müthiş yatıştırıcı güce sahip. İçine limon dilimi ve bir iki parça nane yaprakları atarak günü muhakkak bu çayı içerek karşılıyoruz.

Kahvaltıda meyve salatası ile yulaf gevreğini yoğurt veya sütle karıştırarak tüketelim. Klasik ekmek (ekmek kalori) veya poğaçalarımızı yemeyerek güne başlıyoruz. Hatta aklınıza bile getirmeyin.

Ara öğünde badem tüketeceğiz. Çiğ badem yapı olarak içeriğinde yağ olup kalorili olmasına rağmen bir avuç tüketildiğinde müthiş bir karbonhidrat krizini önleyicidir. Burada yarım avuç olarak tüketin, fazlaca almaya çalışmayın. Yanında da süper yaz çayımızı tüketerek günü devam ettiriyoruz.

Öğle yemeğimizde sebze yemeği yanında yoğurt veya havalar iyice ısındıkça o yoğurdun içine birazcık dereotu, nane, salatalık koyarak cacığa veya soğuk çorbalara döndürebiliriz. Yanında kocaman bir salata yapıyoruz ama bu salatada en önemli kural mutlaka bir yemek kaşığı dolmalık fıstık olacak. Bunu unutmayın. Burada en önemli olan nokta yoğurdu ya cacık ya da çorba şeklinde tüketmek ve dolmalık fıstığın mutlaka salatalarda olmasıdır.

İkindi öğünümüzde de bir kase yine yoğurt yiyoruz. Yoğurt özellikle ikindi saatine kadar tüketilmesi şart olan bir besin grubudur. Kalsiyum yağları yakar, özellikle karın ve bel bölgesi için ve yanına bir porsiyon meyve koyuyoruz. Bunu meyve salatası gibi de yiyebilirsiniz, ayrı ayrı da tüketebilirsiniz.

Akşam da çok kolay eşinizle, dostunuzla dışarıda veya evde rahat yapabileceğiniz ızgara yiyorsunuz. Ama ızgaraları da çok fazla yeme derdimiz olmuyor. Yağsız fırında pişirdiğimiz takdirde ya da ızgara yaptığımız takdirde akşam yemeğini balık, et veya tavuk olarak dönüştürerek tüketiyoruz. Yanında da kocaman salatalarla günü sonlandırıyoruz.

Gün boyunca iştahınızı yatıştırarak acıktırmadan ve çok sağlıklı karbonhidratlar alarak beslendiniz. Dolayısıyla aslında gece öğünü canınız çok fazla bir şey istemeyecek ama acıkırsanız yine yarım avuç bademinizi tüketebilirsiniz.

Muhakkak günü başladığımız gibi kapatıyoruz. Vücudu dinginleştirmek, metabolizmayı artık uyuma moduna sokacak, çünkü uykuda çok önemli kilo vermede, melisa veya papatya çayımızı içerek günü noktalıyoruz.

Listemizi dönüşümlü olarak uyguladığınız takdirde artık eskisi gibi tatlı ve hamur işi bağımlılığı kalmadığını göreceksiniz.