Kalıcı Olarak Kilo Vermenin Yolları Nelerdir ?

Kalıcı Olarak Kilo Vermenin Yolları Nelerdir ?

Nasıl Kilo Verebilirim?

Günümüzde en çok sorulardan biri haline geldi. Nasıl zayıflayabilirim? Sorusu hepimiz için sorulma sebebinin farklı olduğu aşikardır. Kimimiz daha çekici görünmek kimimiz daha sağlıklı vb. olmak için kilo vermek istiyoruz.  Peki bunu nasıl yapmamız gerekiyor? Öncelikle kararlı olmamız şart her iş de olduğu gibi bu işi de yaparken düzene ve plana ihtiyacımız var. Bu hususta bir hekimden yardım alabiliriz.

Kilo vermek için günümüzde birçok kişi diyet programı sunmaktadır.Eğer biraz uğraşmış iseniz sizin de bir diyet programınız kesinlikle olmuştur. Fakat kilo veremediğinize siz de şahit oldunuz kilo verseniz bile o kiloları nasıl geri hızlıca aldığınızın farkına varmışsınızdır diye düşünüyorum bu sebeple kilo vermekten çok kalıcı olarak kilo vermek bizlerin daha da önem vermesi gereken bir husustur.Diyet programlarına uyarak verdiğiniz kilolar genellikle vücudunuzu şoka uğratarak, vücuttan ödem atılmasını sağlayıp verdiğiniz kilolardır. Diyet programı ile verdiğiniz bir hafta da 5 kilo programa uymadığınız dahil de bir hafta sonra size tekrar dönebiliyor. Siz hem yemek hem de kilo vermek istiyor sanız eğer bu yazımızı okumanız size az çok fikir verecektir diye düşünüyorum.Şimdi gelin beraber nasıl kalıcı olarak kilo verebiliriz ona bakalım.

Kalıcı Olarak Kilo Vermek

Öncelikle en temelden yukarı doğru çıkalım. En başta eğer varsa etrafınızda sizin gibi kilo problemi yaşayan o kişiye dikkat etmeniz gerekecektir. Fakat o kişi de sizin gibi kilo vermek için uğraşıyorsa birbirinize destek olabilirsiniz. Aksi halde sizi zor durumda bırakacaktır hatta her zaman olmasa da sizi kıskanıp sizi caydırmaya bile çalışabilir. Yani kalıcı olarak kilo vermek istiyorsanız işi temelde yani psikolojik olarak halletmeniz gerekir. Bu süreçte sizleri umutsuzluğa düşürecek her şeyden uzak durun.

Kalıcı olarak kilo vermek için bu konuyu hekiminiz ile tartışıp ondan yardım almanız sizlere yararlı olacaktır. Sizin takıldığınız noktalar da sizleri aydınlatabilir. Her doktorun belki de ilk söyleyeceği şey ile devam edelim . Fast-Foodlardan uzak durun hatta kaçın J. Bu tür hazır yiyecekler sizlerin kilo vermesini önleyecektir. Organik beslenmeye çok özen gösterin eğer çok yiyecekseniz de en azından organik besinler tüketin dedikten sonra da çok yemeyin diye eklemiş olayım. Organik besinler ile kapsamlı bir araştırma yapın tok tutan yiyecekleri çok iyi bilmeniz gerekecektir. Ayrıca bu tür yiyecekleri sofranızdan eksik etmeyin.

İşin en temel noktasını da burada belirtmiş olayım “Çok iş az yemek”. Fakat doktorların da belirttiği üzere kendinizi asla fazla zorlamamaya dikkat edin. Hazır işten de laf açılmışken gelelim spor yapmaya oldukça önem vermeniz gereken bir husustur. Eğer kalıcı olarak kilo vermek istiyorsanız kesinlikle düzenli olarak spor yapmanız gerekli. Bu süreçte bir spor salonuna üye olabilirsiniz. Hem ücret de verdiğiniz için kendinizi de gitmek zorunda hissedersiniz. Eğer benim işim buna müsaade etmez veya ben bununla uğraşmam derseniz de her gün düzenli olarak sadece yürüyüş yapmak da sizlere yeterli olacaktır.

Daha çok karbonhidratlı yiyecekler kullanarak beslenme programınızı oluşturabilirsiniz. Hatta ufak atıştırmalıklar yapabilirsiniz kendinize hem böylece fast-fooda yönelmemiş olursunuz. Mesela evinizde tam buğdaylı ekmek kesinlikle bulundurun. Bu ekmeğin arasına salatalık, marul, domates doldurarak kendinize ufak sandviçler yapabilir ve atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.  Aslında yapmamız gereken az ama sık yemek böyle yaparak beynimizi bir nevi kandırmış olacağız.Böylece beynimize aç kaldığımızı hissettirmemiş olacağız.

Kalıcı olarak kilo vermek istiyorsanız maalesef şunu söylemek zorundayım ama bu uzun bir süreçte gerçekleşecek bir olaydır. Ama azminizi asla düşürmemekte fayda var.

Etiketler

Emirhan Cavak