Hızlı Kilo Vermek İçin En Önemli Yöntemler Nelerdir ?

Hızlı Kilo Vermek İçin En Önemli Yöntemler Nelerdir ?

Bir çoğumuzun şikayet ettiği bir durumdur fazla kilolar. Hayalini kurduğumuz elbisenin içine girmek için ondan kurtulmamız gereklidir. Bazen daha fit olmak için bazen daha sağlıklı olmak için kilo vermeyi istiyoruz. Bu sebeple de her zaman elimizden geldiği kadar savaşmaya çalışıyoruz. Sonucunu alamadığımız da ise pes edenlerimiz de oluyor ama bu savaş hiçbir zaman bizim için bitmiş sayılmıyor. Hayatta ideallerimiz olduğu sürece bu savaş da her zaman biz de yer bulucağız.

Şimdi gelelim sizlerle nasıl kilo verebiliriz ona bakalım en temel prensibimiz az yemek çok hareket etmek bunu ne kadar iyi yapabilirsek amacımıza da o kadar yaklaşmış oluruz. Kısaca her şey yine her zaman olduğu gibi yine bizde bitiyor. Psikolojik olarak kendimizi iyi hazırlamamız şart. Bu yol ne de olsa uzun bir süreçte gerçekleşmekte fakat eğer sizin isteğiniz en kısa zaman da kilo vermek ise işte o zaman yazımızın devamın da istediğiniz yöntemleri görmüş olacaksınız. Öncelikle hızlı kilo verirken dikkatli olmamız gereklidir. Çünkü vücudumuzun bize ne tepki vereceğini tahmin edemeyebiliriz. Şimdi hızlı kilo vermek için en önemli yöntemler nelerdir gelin beraber bakalım.

Hızlı Kilo Vermek İçin En Önemli Yöntemler

 

Öncelikle daha önce de belirttiğim üzere sağlığınız açısından dikkatli olmanız gerekli ve eğer mümkünse  bu süreçte aile hekiminizden yardım almalısınız. Böylece sağlığınızı da tehlikeye atmamış olursunuz. Bu uyarıyı da yaptıktan sonra artık nasıl hızlı kilo verebiliriz , hızlı kilo verirken nelere dikkat etmeliyiz onlara başlıklar halinde bakalım.

Günde Kaç Öğün Yemeliyim?

Genelde bu sorunun cevabını eğer biraz araştırma yapmışsanız 6 olarak duymuşsunuzdur. Fakat işin gerçeği tam olarak öyle değildir. Vücudunuzun yapısına ve ihtiyaçlarına göre bunu  4 öğünde yapabilirsiniz. Yani buna sizin karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Yani günde 4 öğün yemeniz durumda ilk adımı atmış olacaksınız. Bu öğünlerin arasına da en az 3 saat koyarsanız daha dengeli ve metabolizmanızı da daha kararlı hale getirmiş olursunuz. Beslenirken daha çok ,tok tutan gıdaları tercih etmelisiniz aslında bunu yaparak bir nevi beyninizi kandırmış oluyorsunuz.Böylece daha az yeme ihtiyacı duymuş oluyorsunuz.

Ne Kadar Su İçmeliyim?

Size bir gerçekten daha bahsetmek istiyorum sanılanın aksine bir günde litrelerce su içmek sizleri kilolardan kurtarmaz. Sağlıklı bir beden için günde en az 2-2,5 litre su içmelisiniz yani bu da 8 bardak suya tekabül ediyor. Tabi bizler sadece sağlıklı beden için değil kilo vermek içi de su içmek istiyoruz. Bu sebepten dolayı bu sayıyı 13 bardağa çıkartmalıyız böylece vücudumuzda ki yağ yakımını da artırmış olacağız. Ama asla daha fazlasını denememeniz gerekir . Bu tür diyetlere başladığınız da bir anda bu kadar da su içmemelisiniz yavaş yavaş bu sayıyı artırın.

Peki Spor?

Evet , birçoğumuzun kilo vermek deyince aklına gelen ilk unsur da diyebiliriz spor için. Spor yapmak gerçekten sizlerin kilo vermenizde büyük yararı olacaktır. Fakat yine olduğu gibi sporda da düzgün  bir programımız olması şart. Ancak böylece daha sağlıklı bir bedene sahip olabilir ve kilo verebiliriz.

Sizlere hızlı kilo vermeniz için en temel yapmanız gereken şeyleri açıklamış olduk. Bu kurallara uymanız takdir de en kısa zaman da kilo verebilirsiniz. Bunun yanı sıra piyasa da bulunun bazı yağ yakıcı ürünleri de inceleyip bu süreci daha da hızlandırabilirsiniz. Fakat kilo verirken sağlığınızı asla ikinci plana atmayın.

Etiketler

Emirhan Cavak