En Etkili Göbek Eritme Yolları Nelerdir ?

En Etkili Göbek Eritme Yolları Nelerdir ?

Güzel bir uykunun ardından sabah kalkmışız yatağımızdan yapacağımız ilk iş lavaboya ilerleyip aynada kendimize bakmak. Bu noktaya kadar her şey çok güzel fakat bir de baktık ki göbeğimiz bizi selamlarcasına ileri atılmış bir durumda elbette moralimizi bozacak nitelikte bir durum bu. Günümüzdeki bir çok kadının hatta kadınlar bir yana erkeklerin de korkulu rüyası haline gelmiş durumda göbeklerimiz.  Araştırmalar da gösteriyor ki kadınların aynada baktıkları ve gözlerine çarpan ilk bölge göbek bölgesindeki çirkin yağ birikintisi. Bizim birçok elbiseyi giymemizi zorlaştıran hatta bazen giymemize dahi izin vermeyen bu yağlardan nasıl kurtulmalıyız. Bu zaman kadar uğraşmışızdır belki fakat doğru sonuçlar alamayabiliriz. Şimdi sizleri fazla uğraştırmadan en etkili göbek eritme yollarını anlatmaya çalışacağım.

En Etkili Göbek Eritme Yolları

 

Piyasada bir çok ürün var siz de şahit olmuşsunuzdur. Fakat biz her zamanki gibi daha sağlıklı ve böylece kalıcı olarak göbek yağlarından kurtulmayı sizlere aktaracağız.Şimdi neler yapmamız gerekiyor hep birlikte başlıklar halinde bakalım.

Göbek Egzersizleri

Genelde en çok bilinen göbek egzersizi mekik çekmektir. Doğru mekik çekerek kurtulabilirsiniz. Bunun yanın da ters crunch, bisiklet hareketi yapmanız sizlerin göbek yağı eritmesinde oldukça yardımcınız olacaktır. Fakat bu sporları birkaç gün yaparak kurtulacağınızı sanmayın. Her işte olduğu gibi belirli periyotlar halinde düzenli spor yaparak daha fazla sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.Evet ilk başlığımızda belirtmek istediğimiz hareket kısaca “Spor” yapmak diyebiliriz.

Tuzdan Uzak Durun

Günlük yaşantınız da tuz kullanımına daha fazla dikkat etmeniz gereklidir. Bununla beraber şeker ve un kullanımına da dikkat ederek vücudumuzda ki yağ oranını da indirmiş oluruz. Olabildiğince az kullanmayı tercih etmelisiniz. Böylece hem daha sağlıklı vücuda sahip olup hem de daha fit ve göbeksiz bedene sahip olabilirsiniz.

Daha Organik ve Yeşil Beslen

Günlük besin tüketiminiz de organik sebzelere daha fazla yer verin . Özellikle de yeşil sebzeler vücudumuzun ihtiyaç duyduğu ve serbest radikallerle mücadele de kullandığı antioksidanları barındırması ile bizlerin bağışıklık sistemini de güçlendirmiş olur. Yeşil sebzelerin genel olarak kalorisi düşüktür ve buna karşı besin değerlerinin yüksek olması bizlerin de daha az yeme ihtiyacının ortaya çıkmasını sağlar.

Yağ Kullanımını Sıfırlayın

En başta şunu söylemek çok daha önemli. Patates kızartması,cips ve işlenmiş gıdalardan uzak durmamız gerekli çünkü bu tür yiyecekler diğer hazır gıdalarda da olduğu gibi oldukça fazla yağ oranı bulundurmaktadırlar. Eğer gerçekten yağsız göbeklere sahip olmak istiyorsanız besinleriniz de organik köy tereyağı hariç diğer yağlardan ciddi oranda uzak kalmanız gereklidir.

Nefes Almak

Evet, yanlış duymadınız derin bir nefes alarak siz de göbek yağlarınızın erimesini hızlandırabilirsiniz. Yapmanız gereken ise en az yarım saat boyunca derin derin nefes alıp vermek aynı zaman da bu bir meditasyondur da.

Bol Su İçmek

Göbek yağlarımı eritmek istiyorum ama bu ne kadar hızlı olursa o kadar iyi derseniz şayet. Kesinlikle su içmeniz gereklidir. Eğer bol sıvı tüketirseniz göbek yağlarınızdan 2 hafta gibi kısa bir süreçte bile kurtulmaya başlayabilirsiniz. Evet gerçekten bu denli büyük bir yöntemdir. Peki ne kadar içmeliyim? diye sorarsanız eğer günde ortalama 2-2,5 litre su tüketmeniz öneriliyor. Şunu da unutmamak gerekir ki 3 litreyi asla geçmemelisiniz, her şeyin fazlası zarar. Su içmek size tokluk hissi vereceğinden dolayı çok yemenizi de aynı zamanda önlemiş olacaktır.

 

İşte sizlerle bazı göbek yağı eritme yollarını paylaşmış olduk. Bu hususlara uyduğunuz takdir de yağsız göbeklere sahip olabilirsiniz.

 

Etiketler

Emirhan Cavak