Doğum Sonrası Kilo Verme Zayıflama Yöntemleri

Doğum Sonrası Kilo Verme Zayıflama Yöntemleri

Doğum Sonrası Kilo Verme Zayıflama Yöntemleri Anne adayları hamilelik döneminde bebeğini beslemek için ölçülü ya da ölçüsüz olarak yemek yemektedirler.Bu durumda anneler doğumdan sonra aşırı kilo almaktadırlar ve de doğum sonrası zayıflamak istemektedirler.Doğum sonrası kilo verme yöntemleri için öncelikle doktorlara başvurmalısınız.

Doğum sonrası zayıflamak için evde yada spor salonlarında yapacağımız ve size vereceğimiz basit teknikleri kullanarak ideal kilolarınızın durumunu ideal kilo hesaplama robotumuz ile takip edebilirsiniz.

Anneler yeni doğum yaptıklarında bebeğini kucağına aldıktan sonra annelik psikolojisinin yanı sıra doğum sonrası zayıflama ve hızlı kilo vermek istemektedirler.Genelde halk ağzında ise ”aa ne kadar kilo almışsın!” vb. cümleleri çok duyan anne adayları psikolojik olarak zor durumda kalmaktadırlar.Aynanın karşısına geçen anne hemen aklına şu soru gelmektedir.Doğum sonrası zayıflamak ve kilo vermek için ne yapmalıyım?

bebek emzirme
bebek emzirme

Öncelikle doğum sonrası zayıflama için hangi tekniği ya da her ne yaparsak yapalım kesinlikle unutmamalı ki bebeğimize yeterince vakit ayırmalı ve de onu düzenli olarak emzirerek güven duygusunu aşılamalıyız.Genelde doğum öncesi hamile iken anneler aldığı kiloları çok dikkate almamakta doğum sonrası zayıflarım hemen düşüncesi ile hareket etmektedirler.Doğum sonrası ise hemen diyete ya da spor egzersizlerine başvurarak hem bebeğin sağlığını hem de onun psikolojisini bozmaktadırlar.Bu genellikle yapılan en büyük hatalardan biridir.

Doğum Sonrası Emzirme Önemli!

Diyetisyenler ve tüm doktorlar doğum sonrası zayıflama ve kilo vermek için bir müddet beklenmesi gerektiği(en az 5-6 ay kadar) ;bebeğin anne ile güven duygusunun çok önemli olduğunu ve bebek istedikçe annenin çocuğu emzirmesi gerektiğini vurgulamaktadırlar.Bu yüzden hemen spor salonuna gitme,evde egzersiz yapma ya da diyet listesi hazırlama gibi yanılgılara düşmeyiniz.Gelelim doğum sonrası zayıflamak için ne yapmalıyız.

Doğum Sonrası Zayıflama ve Kilo Verme Yöntemleri

Doğum sonrası hızlı kilo vermek için öncelikle yapmamız gereken şey normal hayattaki yemek düzenimizi değiştirmektir.Artık anneyiz ve aldığımız yiyecekler ve besinlerin bebeğimizi etkileyeceğini unutmamalıyız.Kızartma,cips,kola ve hamburger gibi ürünlerden derhal uzaklaşmalı;daha çok bebeğimize sağlıklı süt yapacak ve ızgara,buharla pişirme menümüzü mutfağımıza sokmalıyız.

Halk arasında en yanlış söylemlerden birisi de hamileliğin ardından emzirme sürecinde un ve şeker gibi beyaz ürünlerin ya da çikolata, tatlı gibi ürünlerin anne sütünü artıracağıdır.Bu yapılan davranışın hiç bir dayanağı bulunmamakta ve bilimsel olarak desteklenmemektedir.Doktorların anne adayına tavsiyesi ise emzirme sürecinde en az 3 litre su yada sıvı tüketimi yapılmasıdır.Bu sıvı tüketimi genelde su,taze sıkılmış meyve suyu,bitki çayı vb. yani doğal sıvılardan bahsedilmektedir.

Bazen vücuttaki mineraller ve şeker eksikliği olması ve de annenin canının tatlı çekmesi gayet normaldir.Hemen çikolata yada baklavaya dalmayın onun yerine pekmez yiyebilirsiniz.

Ve spor yapma olayına gelirsek;doktor kontrolünde spor salonu yada evde zayıflama hareketleri yapabiliriz.