Altın Kural İle Hızlı Kilo Verme

Altın Kural İle Hızlı Kilo Verme

Tek bir altın Kural’la etkili kilo vermek mümkün

Evet şu anda çok iddialı bir başlığa tıkladınız 🙂 Genellikle diyetisyenler derler ki bir sihirli değneğimiz yoktur. Dolayısıyla dengeli ve yeterli beslenmelisiniz.

Evet bu bilgi gerçekten doğru bir sihirli değnekleri yok ya da sadece bir şeyi yaparak kilo vermeniz çok mümkün değil belki ama sizlere şimdi vereceğimiz bilgiyi hayatınıza oturursanız gerçek anlamda kilo vermenize tek başına etkili de olabilir. O da şu sizin sağlıklı bir menü anlamış olmanız gerekir ki evinizdeki bireyler ve Siz sağlıklı beslenmiş olun. Kilo almayın hatta kilo verin yani menüde uyum çok önemli ve besin değeri yani besin gruplarının dağılımı çok önemli.

Örneğin, bazen çok yanlış menüler yiyebiliyoruz;

  • hem çorba içiyoruz
  • çorbanın arkasından patates yemeği yapıyoruz
  • patates yemeği yemeğinin yanında da Pilav yapıyoruz
  • Arkasından da tatlı yeyip artık oturuyoruz veya bu yemekhanelerde çıkabiliyor.

Başka bir örnekte; bir mercimek çorbası yanında kıymalı patates erişte pilavı ve arkasından da belki revani gibi bir tatlı çıkabiliyor. Bu gerçekten çok çok yanlış bir menü ekmek grubu besinlerden sadece bir önünde birini tüketirseniz kilo kontrolünü çok rahat sağlayabilirsiniz ki bunu evinizde de uygularsanız gerçekten çok rahat edersiniz yine aynı şekilde dışarıda yemek yerken sipariş verirken de bunu hep uygulamaya çalışın.

Yani özetle şu ki bir öğünde ya çorba içmelisiniz pilav, makarna, bulgur gibi pilav grubu yada makarna grubu besinlerden birini tüketmelisiniz ya da ekmek yemelisiniz yani üçünü birden ya da ikisini birden dahi birlikte yemezseniz sizin çok rahat kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Eğer evde yemeği pişiren kişi sizsiniz o zaman çorba yaptınız menüde veya bulgur pilavı yaptınız birinden biri olmamalı. Tek bir ekmek grubu besini eğer menünüz de yer alırsa kilo vermeyi çok rahat sağlarsınız ve kilonuzu çok rahatlıkla korursunuz. Bu seçtiğimiz ekmek grubu besinler yanında mutlaka proteinli bir besin yani bu et, tavuk, hindi, balık gibi diğer grubu besinlerden biri olabilir peynir ya da belki yumurta olabilir protein grubu Bir besinin mutlaka olması gerekiyor ve yeterli posta alımı hastalıklara karşı korunmak için de sebze yemeği veya ızgara sebze ya da çok bol miktarda yapılmış güzel bir salata da mutlaka menüde yer almalı ve dördüncü besin grubu olarak da yoğurt ayran veya cacık ya da yoğurtlu bir mezhep yoğurtlu bir Salata da menünüz de kesinlikle yerini almalı bunları uyguladığınız takdirde kilonuzu rahatlıkla verirsiniz ve rahatlıkla korursunuz sağlıklı beslenen şeyiniz güzel günler diliyoruz.

Zayıflamaktan sonra kilo kontrolünüze dikkat etmelisiniz bu konu ile iligili yazımızı da inceleyebilirsiniz : “” İdeal Kilo Koruma “”