Ne Kadar Yesem de Kilo Alamıyorum, Nasıl Kilo Alabilirim ?

Ne Kadar Yesem de Kilo Alamıyorum, Nasıl Kilo Alabilirim ?

Ne kadar yesem de kilo alamıyorum diyorsanız öncelikle kan değerlerinize baktırmanızı öneriyoruz. Bunu içinde bir iç hastalıkları uzmanı ile görüşmenizde fayda var.

Nasıl Kilo Alabilirim

Altında herhangi bir fizyolojik problem olup olmadığını tespit ettikten sonra eğer herhangi bir problem yoksa ve hala kilo almakla ilgili sıkıntı yaşıyorsanız beslenme programınızın içerisinde kalori alımında daha yüksek olan ve iştah açmaya yardımcı olan besinlere yer verebilirsiniz. Bunların en başında incir gelir daha sonrasında kuruyemişler gelmektedir. İncir, kuruyemiş, süt içerisine katacağınız bir miktar bal ve yulafla beraber akşam yemekten sonra yatmadan 1-2 saat öncesinde kendinize bir shake hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı her akşam düzenli olarak tüketmek size ekstradan 300 – 350 kalori aldıracaktır. Bu kalorileri 7000 kaloriye tamamladığınızda da ortalama 1 kilo kadar almış olacaksınız. Özellikle akşam yemekten sonra bu tarz kalorili sağlıklı hazırlayacağınız içecekler sağlıklı olarak kilo almanıza yardımcı olacaktır.

nasıl kilo alırım

Eğer ki belirli bir sağlık problemi varsa da genellikle bunlar hormanal alt yapılı olabilir. Bu alanda da endokrin uzmanlarından destek alabilirsiniz. Aldığınız ilaç tedavilerinin yanında da yine beslenme ile ilgili destekler alabilirsiniz.

Kilo eksikliği problemi varsa da profosyonel destekler alabilirsiniz. Profosyonel içecek destekleride alabilirsiniz. Burda da yine doktorlarınızın ve diyetisyenlerinizin önerdiği markalardan kullanabilirsiniz. Kilo artışının seyrini lütfen çok fazla hızlandırmamaya gayret edin ayda 1 veya 2 kilo civarında kilo almak yani kontrollü kilo almak oldukça önemlidir. Çünkü kilo artışıda sindirim sistemi üzerinde belirli bir yük oluşturabilmektedir. O yükle karşılaşmak bazen bireyi zorlayabiliyor.

Yavaş yavaş kilo vermeyi nasıl öneriyorsak kilo almayı da aynı şekilde yavaş yavaş öneriyoruz ki çok daha sağlık olarak bu dönemi gerçekleştirin.

Kilo Aldıran Besinler İle Kalorisi Yüksek Yiyecekler Yazımızıda Okuyabilirsiniz..