Kilo Almaya Çalışırken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Nasıl Kilo Alırım ?

Kilo Almaya Çalışırken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Nasıl Kilo Alırım ?

Kilo almaya çalışırken dikkat edilmesi gerekenler

Kilo almaya çalışırken özellikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan birincisi mutlaka düzenli beslenmektir. Genellikle iştahsızlık ve birlikte seyreden kilo sorunu kişilerde bir gün az, bir gün çok hatta bir gün hiç yemek yememe durumları yani düzenlerinin olmadığı bir düzensizlik içerisinde beslenebiliyorlar.

Önemli olan mutlaka düzenli beslenmek yani gün içerisinde ana öğünlerin mutlaka olması gerektiği hatta mümkünse aralarda da ufak ufak ürünlerin tüketilmesi gerekiyor. Aynı zamanda şuna dikkat etmek gerekiyor en azından minimum bir seviyeyi sabit tutmak gerektiği yani her gün belli bir seviyede yiyeceği mutlaka tüketmek gerekiyor kilo almaya çalışırken bunun üzerine arttırabiliriz kadar yediğiniz yiyecekleri arttırmaya çalışmanız gerekiyor besin tercihlerinde  dikkat edilmesi gereken daha enerjisi yüksek besinleri tercih etmek yolunda olmalı.

nasıl kilo alınır

İştahsızlığın en önemli sorunlardan birisi iştahsızlığı olan kişilerin mutlaka daha sık öğünler halinde daha ufak ama enerjisi yüksek olan besinleri tercih etmeleri gerekiyor çünkü zayıf olan kişilerin genellikle mide kapasiteleri de daha küçük, dolayısıyla daha az miktarla çok çabuk doya biliyorlar bu nedenle mutlaka ufak ürünlerle sık beslenmeliler.

Kilo almaya çalışırken yapılabilecek bir diğer önemli noktalardan birisi aslında egzersizleri azaltmak yani daha az hareket etmeye çalışmak fiziksel aktiviteyi düşürmek günlük harcanan enerjiyi de azaltacağı için kilo almayı kolaylaştıracaktır burada uyku düzeni önemli gün içerisinde ortalama yedi sekiz saatlik uyku olması.

Kilo almayı da yine kolaylaştıracak noktalardan birisi özellikle yemeklerden önce iştah kapatacak yiyeceklerin tercih edilmemesi yine aynı şekilde dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi yemeklerden önce çok yoğun meyve suyu içmek, su içmek, salata yemek gibi enerjisi düşük bir takım yiyecek ve içeceklerle iştahı kapatmak asıl önünde tüketilmesi gereken yiyeceklerin tüketim oranını düşürür.  Yemek yemede hızda oldukça önemli, yemeğine çok yavaş yemek ne çok hızlı yemek aslında istediğimiz yöntemler değil normal bir hızla yemek ortalama yemek için ayrı ayrı sürenin 20 25 dakika olarak devam etmesi yine kilo almayı kolaylaştıran yöntemlerden biridir.