Kilo Almak İçin Hangi Yiyecekleri Yemeliyiz

Kilo Almak İçin Hangi Yiyecekleri Yemeliyiz

Kilo almak için hangi yiyecekleri daha çok tüketmeliyiz

Zayıf insanların en büyük derdi nasıl kilo alabilirim, ne yesem yaramıyor, çok yiyorum ama kilo alamıyorum diyenler için çok yararlı bir yazı dizisi hazırladık.

Kilo almak için öncelikle minik minik aralar yaparak günde 6 öğüne kadar beslenmemiz gerekiyor. Burada dağıtacağımız günlük kalori muhakkak sizi çok fazla tok tutup bir sonraki öğünü anlatmayacak şekilde dengeli olması gerekiyor. Yani biraz daha sağlıklı lif kaynaklarını alacağız. Fakat bunları programlarken biraz daha minik porsiyonlarda ve zengin içerikte hazırlamakla başlayacağız.

kilo-almak-istiyorum

Kalorisi Yüksek Yiyecekler

nasıl kilo alabilirim sorusunu ögünlerle cevap verelim..

Örneğin sabah kahvaltısında sadece bir öğün tost deyip geçme yiyeceğiz, bu tostumuzun içerisine belki biraz zeytin ezmesi, biraz yer fıstığı ve peynir koyarak daha tatlı bir şeyler üreteceğiz veya yanına bir yumurta haşlanmış olarak değil de daha kırarak omlet halinde tüketeceğiz. Yani içerik olarak peynirli veya içerisinde biraz bolca mantar eklenmiş lorlu bir omlet yiyeceğiz.

Öğle yemeğimizde pilav yiyorsak, bunu daha çok bezelyeli olmasını dikkat edeceğiz. Çorba tüketiyorsun üzerine biraz kaşar rendesi yapacağız. Süt içiyorsak içerisinde pekmez koyacağız. Yani bir gıdayı aynı hacimde tüketirken enerjisini doğru gıdalarla yükseltmeye çalışacağız.

Peki nedir bu doğru gıdalar ? Bize sağlıklı bir şekilde doğruya yağlar veren doğru besinler veren gıdalardır. Bunların başında

  • fındık
  • fıstık
  • ceviz
  • badem

gibi yağı yağlı tohumlar gelir yine salataya ekleyebileceğimiz sağlıklı bir yağ olan avokado olabilir. Tatlı yerine şeker yerine bize alternatif sunacak kuru meyveler yani bunlar özellikle kalorisi daha yüksek olan kuru incir, kuru üzüm olabilir, testiler olabilir hurma olabilir.

Bunları ara öğünlerde veya yediğiniz mısır gevreklerinin de yanında kullanabilirsiniz sağlıklı ye sağlıklı karbonhidrat dediğimiz birleşimler yapabiliriz. Yani tam tahıllı bir Makarnaya güzel bir domates sos hazırlarız içerisine zeytin yağımızı ekleriz bolca bir öğünde yanında bir bardak taze sıkılmış meyve suyuyla tüketebiliriz.

nasıl kilo alabilirim deyince artık aklınıza direk yazımız gelsin ve artık kilo almaya başlayabilirsiniz 🙂

İçerik olarak düz bir gıda yemektense desteklenmiş lezzetler,  iştahımızı açan baharatlarla süslenmiş karışımlar halinde minik minik arttırarak porsiyonları gün içerisinde yayılan bir enerji programı uygulamamız gerekiyor.

Bu Yazımızı Okuyanlar ” Kilo Almanın 9 Yolu ” Yazımızıda Okuyorlar..