En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler Listesi

En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler Listesi

En çok kilo aldıran yiyecekler şöyle bir listesini yapacak olursak ilk sırayı şeker, şekerlemeler ve tatlılar alır. İçerik olarak maalesef günümüzde şeker ve şeker yerine geçen mısır şurubundan elde edilen katkılarda dahil olmak üzere gıda Sanayi’nde çok fazla oranda kullanılan yedikçe şekere karşı ihtiyacınız bağımlılık haline geldiği için de bizlerin de küçük bir miktarla başlayıp sonra üzerine eklediği her önüne sıçrayan yemekten sonra tatlı krizi gibi bağımlı hale gelen kişilerde en büyük problemlerin başında şekerlemeler gelir.

kilo aldıran yiyecekler listesi

En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler Listesinde kinci sırayı daha tuz oranı yüksek yağ oranı yüksek çıtır kıtır olarak satılan kızartılmış hamur işleri gelir bunlar yeme isteğini arttırır. Çalışmalar gevrek cinsi yani ağzımızda kıtırtı çıtırtı uyandıran besinlere de bir süre sonra tatlı gibi bağımlı hale geldiğimizi gösteriyor. Dolayısıyla yağlı unlu ve tuzlu hamur işi kıvamında pastane ürünleri olabilir ya da fabrikasyon ürünler paketli kurabiyeler cipsler olabilir.

En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler Listesinde üçüncü sırada da Alkol gelir, alkol vücut tarafından kullanılamayan yani olarak direk depolanan kaloriler den bir tanesidir genelde yanında atıştırmalık ister yani ya siz daha yağlı gıdalar tüketirsiniz. Alkolle birlikte çerezler gibi ya yağlı yemekler yersiniz ya da maalesef içkinin çeşitleri değişerek uzun geceler boyu sürerse yer ve bu sık olursa vücudu karın ve bel çevresinde en çok yağlandıran üçüncü gruptadır.

Nasıl Kilo Alırım

Son günlerin ekmek ciddi tukaka edilen bir besin grubu haline geldi. Ekmek Türk toplumunda çok sık yer alan bir gıdadır. Ana öğünlerde değilde daha kahvaltı ikindi saatlerinde sandviç tost olarak tüketmeliyiz. Ekmekleri yemeklerin yanında belki bir dilim ya da kişilik ihtiyaçlarımıza göre yapısal boyutumuza göre 2 dilim ama daha fazlasını tüketmediğimiz müddetçe hayatımızdan çıkartmanız gereken çok tehlikeli bir besin değildir. Kilo Alma Kategorimizdeki diğer yazılarımızıda okuyabilirsiniz.