Yulaf Kaç Kalori, Kilo Aldırır Mı ?

Yulaf Kaç Kalori, Kilo Aldırır Mı ?

1 porsiyonunda 656 oranlık kalorinin bulunduğu yulafın bu sayede en yüksek kalorili besinler listesinde yer aldığını belirtmekte fayda görmekteyiz. Bu bakımdan uzman diyetisyenler tarafından da belirtildiği üzere diyet çalışmalarında yulaf kaç kalori tercih edilmemesine özen gösterilmeli ancak yüksek kalorili olması nedeniyle özellikle kilo almak isteyenlerin günlük olarak bir miktar oranında yulaf tüketmesi tavsiye edilmiştir.

Yulaf Kilo Aldırır Mı ?

Son dönemlerin en çok merak edilen konuları arasında yer alan yulaf kilo aldırır mı hakkında yalnızca 1 prsoiyon yulafın içeriğinde 656 oranında kalorinin yer aldığı ve bu nedenle de yulafın kilo aldırma özelliğine sahip olduğunu belirtebilmekteyiz. Diyet çalışmalarında yulafın düşük miktarda alınması durumunda dahi, vücutta yağ toplanmasının söz konusu olmaması açısından mutlak olarak akabinde egzersiz çalışması gerçekleştirilmelidir.

Tercihiniz doğrultusunda haftada bir veya iki haftada bir defa olmak üzere uzman diyetisyeninizin kontrolü altında spor aktivitesi gerçekleştirmek şartı ikle bir miktar yulaf tüketebilmektesiniz.

656 Kalorili 1 Porsiyon Yulaf Ezmesi Nasıl Yakılmaktadır ?

Yüksek kalorili besin grubunda yer alan 656 kalorili 1 porsiyon yulaf nasıl yakılır özellikle diyet çalışması süreci içerisinde tüketmeniz durumunda mutlak olarak belirttiğimiz ölçüde yürüyüş, koşu ve yüzme spor aktivitesini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İlave olarak 656 kalorinin yakılması biraz güç olabileceğini de belirterek bu nedenle de 656 kalorilik 1 porsiyon yulaf tüketmeniz durumunda biraz zahmete katlanabileceğinizi ayrıca belirtmekte fayda görmekteyiz. 1 porsiyon yulafı yakmak için uygulayabileceğiniz spor aktiviteleri ve süreçleri şu şekildedir;

  • 109 dakika boyunca yürüyüş yapmalısınız.
  • 50 dakika boyunca koşmalısınız.
  • 93 dakika boyunca bisiklet sürmelisiniz.
  • 65 dakika boyunca suda yüzmelisiniz.

Yukarıdaki spor aktivitelerini eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdiğinizde, almış olduğunuz 1 porsiyon 656 kaloriyi eritebilmektesiniz. Ancak, yukarıda da belirttiğimiz gibi, bilinenin aksine 1 porsiyon 656 kalorilik yulaf tüketilmesinin kolay olduğu, ancak 656 kalorinin atılmasının bilinenin aksine oldukça zahmetli olabildiği ve bu nedenle de mümkün mertebede diyet çalışması süreci boyunca yulaf tüketiminden uzak durulmasında fayda bulunmaktadır. Bu bakımdan yulaf tüketmek istediğinizde mutlak olarak diyetisyeninizden destek almanızı tavsiye etmekteyiz.

Etiketler

Emirhan Cavak