Yoğurt Kalorisi Kaç Diyette Zayıflatır mı?

Yoğurt Kalorisi Kaç Diyette Zayıflatır mı?

Diyette Yoğurt Kalori Değeri Zayıflatır mı Yoksa Kilo Yapar mı?

Protein kaynaklı besinlerin başında gelen yoğurt kalori bakımından yüksek deşer taşımaz. Diyet yaparken ana yemek yanında veya ara öğün olarak kullanılır ve kilo yapar denilemez. Aşağıda meyveli yoğurt, probiyotik, light yoğurdun kalorisi kaç zayıflatır mı inceleyelim;  Yoğurt Kalorisi Kaç Diyette Zayıflatır mı?

Tam Yağlı Kaymaklı Yoğurt Kaç Kalori: 100 gram içinde 80 kalori bulunur. Besin değeri: Yağ 3, protein 5.5, karbonhidrat 4,5, 1 kilo içinde kalsiyum 240 mg.

Light Yoğurdun Kalorisi: Sütaş 100 gram kaymaksız ve light yoğurdun kalorisi 55 Kcal. dır.

Meyveli Yoğurt: İçerdiği orana göre kalori miktarı değişmekte, ortalama bir değer olarak 100 gram 105-115 Kcal. dır. Hazır almak yerine evde yapabilirsiniz. Light meyveli ise 80 Kcal.

Probiyotik Yoğurt: Sade ve meyveli yoğurttan biraz daha düşük kaloriye sahiptir. Sade 73 kaloridir.

Az Yağlı: Yarım yağlı yoğurdun kalorisi 70 Kcal.

Yağsız ve Kaymaksız Yoğurt Kalorisi Kaç: 50 ile 60 kalori arasında markasına göre değişiklik gösterir.

Kese Yoğurdu: Kalorisi ve besin değeri güncelleniyor.

Diyette Yoğurt Yemek Zayıflatır mı?

Yoğurt Zayıflatırmı: Diyet yaparken yoğurt en sağlıklı besinler arasındadır. Metabolizma hızı arttırıcı özelliği, sindirim sistemini düzenleyici, mide ve boşaltım yollarındaki bağırsakları daha hızlı çalıştırdığı için zayıflatır diyebiliriz. Düşük kalori değeri yanı sıra içerdiği protein ve kalsiyum sayesinde diyette oluşabilecek halsizlik gibi durumlara yardımcı olur.

Tek başına yoğurt yemek zayıflatır mı sorusunun cevabı hayırdır. Hiç bir ürün tek başına sağlıklı kilo verme işlemini gerçekleştiremez. Zayıflamak için kendinize uygun bir diyet listesi oluşturmalı ve bu programı egzersiz hareketli ile desteklemelisiniz.

Günde aldığınız kaloriler, vitamin, protein ve karbonhidrat oranını dengede tutmanız, yakabileceğiniz kalori dışında kalori almamanız veya vücut için gereksiz içi boş kalorili yiyeceklerden uzak durmaısınız.

Yoğurt Kilo Aldırır mı: Zaten kalorisi düşük olan yoğurt ister rejim yaparken ister normal yaşantıda kilo aldırmaz. Aksine kilo vermek ve zayıflama sürecinde size yardımcı faydaları olan besinler arasındadır.

Yağlı yoğurt yerine yağsız ve kaymaksız yoğurt yemek kilo kontrolü için daha sağlıklıdır. Ayrıca yemek aralarında yoğurt veya oda sıcaklığında hazırlanmış yağsız ayran sindirim sisteminiz için faydalı olacaktır. Artı olarak vücutta bulunan zararlı toksinleri atmak için yardımcı bir içecektir.

Etiketler

3 YORUM

  1. Ben kilo vermek istiyorum zayıflama istiyorum 15

  2. 1 buçuk ayda 10 kilo vermem gerek mumkunmu