Portakal ve Suyu Kalorisi Kaç Kilo Aldırır mı?

Portakal ve Suyu Kalorisi Kaç Kilo Aldırır mı?

Portakalın Kalorisi Diyette Kilo Aldırır mı, Portakal Suyu Kaç Kalori?

Portakal kalori bakımından düşük bir meyvedir fakat içerdiği şeker oranı fazla diyebiliriz. Diyette portakal yenir mi, kilo aldırır mı, suyu kaç kalori bakalım; Portakal ve Suyu Kalorisi Kaç Kilo Aldırır mı?

Portakalın Kalorisi: 1 tane portakal 65 kalori miktarına sahiptir.

Portakal Suyu Kaç Kalori: 1 bardak posa olmayan portakalın suyu 200 ml. 95 kaloridir. Vücudun günlük alması gereken c vitaminin %80 ini karşılar.

Besin Değeri:

Enerji
65
Yağ
0.10 gr.
Karbonhidrat
15 gr.
Protein
1.20 gr.

İçerdiği yüksek derecede A, C vitamini ve lif vücut direncini arttırır.  Folik asit oranı mide hastalığı olanlara rahatsızlık verebilir. Ayrıca B2,B6 vitamini, magnezyum, selenyum, niasin minerallerini içerir.

Portakal Kilo Aldırır mı: Metabolizma hızlanmasına etki eden portakalı yemek tek başına kilo aldırmaz diyebiliriz. Portakal kalori bakımından düşük değer taşır fakat içerdiği şeker ve asit oranı fazla tüketimde hem kilo aldırır hemde mide rahatsızlıklarına yol açabilir.

Suyu Kilo Yapar mı: 1 bardak içerisinde birden fazla sıkma portakal kullanılacağı için diyette sabah küçük bir bardak portakal suyu dışında önerilmez. Sabah alınan kaloriler daha kolay yakılır ve gün sonuna kadar yakmak için zamanınız bulunur. Ayrıca şeker değerine dikkat etmelisiniz.

portakal suyu kilo aldırırmı kalorisi

Zayıflatır mı: Portakal yerine bir başka meyve seçeneği olarak karşımıza ilk gelen vitamin değeri yüksek greyfurt yağ yakan faydaları ile bilinir. Portakalın zayıflatır etkisi bulunmuyor fakat diyette ara öğün içinde faydaları olan, vücut direncini arttıran ve sağlıklı olması nedeniyle yiyebilirsiniz.