Patates Kızartması Kalorisi ve Kabızlık Yapar mı?

Patates Kızartması Kalorisi ve Kabızlık Yapar mı?

Patates Kızartması Kaç Kalori, Diyette Yenir mi, Zararları Kabızlık Yapar mı?

Yüksek kalori ihtiva eden yiyecekler arasında bulunan patates kızartması diyet yaparken yemek sağlıksız olacaktır. Bol yağda kızartmak yerine haşlamasını yemek daha doğru olacaktır. Haşlanmış patates ile yapılan diyet salatalar bulunmakta ve kalori değeri oldukça düşük olmaktadır. Patates Kızartması Kalorisi ve Kabızlık Yapar mı?

Patates Kızartması Kaç Kalori Kilo Yaparmı:

Aşağıdaki kalori cetvelinde gördüğünüz gibi 100 gram patates kızartması kalorisi 530 kcal. a denk gelmektedir. Ortalama bir porsiyon  tabak kızartmanın kalorisi ise 400-450 kaloridir. Haşlanmış olan 1 adet küçük patatesin kalorisi ise 60-70 değeri arasındadır.

[taq_review]

Kızartma kilo aldırır mı: Fazla kalori ve faydalı olmayan besin değeri ile zayıflama sürecinde asla tüketilmeyecek yiyecekler gurubundadır, diyette yenmesi kilo yapar ve sağlıksız kilo aldırır.

Patates Kızartması Kabızlık Yapar mı?

Kızartma patates zararları arasında maalesef kabızlık yapmak geliyor. Genel olarak bakıldığında sağlıksız olan patates kabızlık yapar ve kolesterolü  yükseltir. Damar sertliği yapmasının yanı sıra obeziteye davetiye çıkartabilir.

Hamileler ve yeni anneler dikkat: Bu yiyecekleri yiyen anne adayları ve yeni annelerin sütünde fazla derece ”akralamid” oluşur ve bu hem bebek ve hemde anne için tehlikeli bir durumdur. Hamileler patates kızartması yiyebilirmi soruna kesinlikle hayır diyoruz fakat çok canınız çekti bir iki dilim yiyebilirsiniz.

Patatesin zararları arasında kanser riskini tetiklemesi yer alıyor. Sağlıklı beslenme istiyorsak bu tür zararları olan besin değeri faydasız kızartma yemeklerinden uzak durmalıyız artı olarak çocuklara tavsiye etmek yerine bu gıdaları alıştırmamalıyız.

Etiketler