Nescafe Kalorisi Kaç, Kahve Kilo Aldırır mı?

Nescafe Kalorisi Kaç, Kahve Kilo Aldırır mı?

Nescafe Kaç Kalori Değeri, Kahve İçmek kilo Aldırır mı?

Formunu korumak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri konulardan birisi de, toplumun sıklıkla tükettiği nescafenin kalori değeri miktarı ve kilo aldırır mı sorusudur. Bu bu nedenle bu yazımızda, nescafe kilo yapar mı, vücut üzerinde ne kadar etki ettiğini inceledik tüm kahvelerin. Nescafe Kalorisi Kaç, Kahve Kilo Aldırır mı?

Nescafe kilo yapar mı: Bu sorunun cevabı aslında kahvenin nasıl tüketildiğine bağlıdır. Burada kahve tüketimi miktarı ve tüketim usulü, sorunun cevabına etki edecek iki faktördür. Diyetisyenlerin ihtilafa düştüğü yerde, tam burada başlamaktadır. Zira bazı diyetisyenler nescafe doğru ölçek ve usuller de tüketildiğinde kilo aldırmaz derken, bazı diyetisyenler ise bunun tam aksine nescafenin kilo yapar olduğunu söylemektedirler.

Ancak son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar, nescafenin ham maddelerinden biri olan kahve çekirdeklerinin kilo aldırmaz olduğunu göstermektedir. Çünkü bu çekirdekler, kalori açısından oldukça zayıftırlar.

Kahve çekirdeklerinin kalori miktarı yok denecek kadar az olması sebebiyle, fazla katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan nescafe kilo aldırır mı konusunda etkileri yok denecek kadar azdır. Ancak gerek üretim aşamasında, gerekse tüketim aşamasında nescafe içeriğinde katkı maddeleri bulunmaktadır. Özellikle beyaz şeker, süt tozu, krema ve kahvenin yanında tüketilen şeker ya da çikolataların kombinasyonu, çok miktarda kahve tüketenlerin kilo almasına neden olmaktadır. Çünkü sayılan bu kombinasyonlardan dolayı, ortaya hatırı sayılır bir kalori miktarı çıkmaktadır. Ancak ne yazık ki saydığımız bu kombinasyonlar, Türk toplumuna damak kültürü olarak yerleşmiş unsurların başında gelmektedir. Şayet yerleşmiş olan bu damak alışkanlığından vazgeçerek, kahve içmek tercih edenler için, kilo alma konusunda bir olumsuzluk söz konusu olmayacaktır.

Biiter ve Sütlü Çikolata Kaç Kalori, Kilo Yapar mı?

 Kahve keyfini kilo almadan yaşamak için, nescafe nasıl içilmeli?

* Eğer nescafeyi sütlü içmeyi seviyorsanız, kullanacağınız sütün tam yağlı olmamasına dikkat ediniz.

* Kahvede beyaz şeker yerine, esmer şeker kullanarak içilmeli.

* Kahvenin yanında, çikolata benzeri gıdalar tüketmeyin.

* Kahve şurubu, krema gibi yardımcı maddeler kullanmayın. Yada çok az miktarda kullanmaya özen gösterin.

* Günde 3 fincandan fazla kahve tüketmeyin.

Sütlü nescafe kilo aldırır mı: Süt insan sağlığı için oldukça önemli protein ve besin değerleri içeren bir gıdadır. Ancak özellikle tam yağlı süt, kalori açısından yarım yağlı ve az yağlı süte göre oldukça yoğundur. Özellikle fazla miktarda nescafe tüketenlerin, süt tercihlerini tam yağlı sütlerden yana kullanmaları, kilo aldırır etkilere sahiptir. Bu yüzden formunuzu korumak istiyorsanız, kahve karışımı için az yağlı veya yarım yağlı sütlü nescafe tercih edilirse kilo yaparmı sorusuna hayır diyebiliriz.

Şekerli kahve: Beyaz şekerin yüksek kalori değerleri taşıdığı bilinmektedir. Kahveye farklı tatlar veren aromaların ise, hazırlanırken kullanılan katkı maddelerine bağlı olarak, kalori değeri yüksek olabilmektedir. Bu nedenle nescafe de beyaz şeker yerine, doğal tatlandırıcı olmadı  esmer şeker kullanılması tavsiye edilmektedir. Aromalarda ise, ürünlerin üzerindeki kalori değerlerine bakılarak, daha az kalori ihtiva eden aromalar tercih edilmeli ya da hiç kullanılmamalıdır. Böylelikle kahvenin yardımcı malzemeler yüzünden, kilo aldırıcı etkisi ortadan kaldırmış olacaktır.

Sade nescafede kilo:  Yardımcı malzemeler kullanılmadan hazırlanan sade nescafe, kalori açısından son derece zayıftırlar. Bu nedenle kilo alma konusunda, olumsuz etkileri yok denecek kadar azdır. Ancak kalori değeri düşük olsa da, aşırı miktarda kahve tüketimi zararları arasında, mide genişlemesine yol açarak daha fazla yemek içmek ihtiyacını ortaya çıkarabilmektedir. Bu nedenle günde üç bardaktan fazla kahve tüketilmemelidir.

Nescafe sade olarak tüketildiğinde, toplam kalorisi 100 Mililitrede sadece 12 kaloridir. Nescafe ile birlikte tüketilen ek malzemelerin ise kalori değerleri, aşağıdaki gibidir:

Türk Kahvesi Kaç Kalori, Zayıflatır mı?

Bir bardak 3’ü 1 Arada: 78 kalori.

2’si 1 Arada: 60 kaloridir.

1 kaşık esmer şeker: 11 kalorisi.

1 kaşık beyaz şeker: 16 kalori.

Büyük fincan tam yağlı süt: 146 kalori.

1 iri fincan yarım yağlı süt: 113 kalori.

Aynı ölçüde fincan yağsız süt: 86 kalori.

1 Çay kaşığı kadar süt tozu: 15 kalori.

Bir çay kaşığı kadar arındırılmış (yağsız) süt tozu: 11 kalori.

1 tane tatlandırıcı: 3 kalori.

Sütlü Cappuccino ve şeker ilaveli:   231 kalori.

Az yağlı süt ile şekersiz Cappucino:   40 kalori.

Şeker katkılı ve sütlü Mocha:   394 kcal.

Mocha az yağlı süt, şekersiz:    168 kaloridir.

Nescafe kaç kalori

Nescafe kaç kalori diye, yukarıdaki listeye bakıldığında görülüyor ki, kahvenin kalorisini belirleyen en önemli unsurlar kullanılan ek malzemelerdir. 1 büyük fincan normal olarak yaklaşık bir bardak, sade nescafe tüketildiğinde 12 kalori alırken, içerisine bir kaşık beyaz şeker (16 kalori) atıldığında toplamda 28 kalori alınmış olunuyor.

Nescafe kalorisi ile kahve kilo yapar mı sorularını sizler için cevapladık. Başka bir sağlık konusunda görüşmek üzere.