Muzlu Diyet Pankek Kaç Kalori Tarifi

Muzlu Diyet Pankek Kaç Kalori Tarifi

Hem Leziz Hemde Diyete Uygun Muzlu Diyet Pankek Tarifi İle Güzel Bir Kahvaltı 🙂 Diyet Pankek Kaç Kalori, Kilo Aldırır mı Hakkında Tüm Bilgileri Yazımızda Paylaşacağız.

Güzel bir pazar sabahına uyandınız, kaç zamandır diyettesiniz ve diyet yiyeceklerinden sıkıldınız; farklı bir tarif istiyorsunuz. Doğru adrese geldiniz emin olun 🙂 Bugün sizler için çok pratik, çok sağlıklı, çok lezzetli bir tarif paylaşacağız. Bu nefis tarifin adı muzlu diyet pankek. Muzlu diyet pankekimizin malzemeleri de oldukça basit, hemen herkes kolaylıkla temin edebilir.

Diyet Pankek Kalori

 

1 porsiyon muzlu diyet pankek yaklaşık olarak 240 kalori

1 porsiyon Yulaf Unlu Pankek yakşalık olarak 300 Kalori

1 adet Pankek yakşalık olarak 86 kalori


Tarifle ilgili söyleyebileceğimiz önemli şeylerden bir tanesi de sporcular için çok iyi bir seçenek olacağıdır. Çünkü yumurta harika bir protein kaynağı ve eğer ağırlık çalışıyorsanız, koşuyorsanız ya da herhangi bir spor dalını yapıyorsanız kaslarınızın beslenmesi için yumurta en iyi protein kaynaklardan bir tanesi. Aynı zamanda muz şahane bir enerji kaynağı, çok iyi bir potasyum kaynağı. Dolayısıyla ikisinin birleşimi tam bir sporcu yemeği haline gelmesini sağlıyor. Daha doğrusu muhteşem bir sporcu kahvaltısı diyebiliriz.

1 Porsiyon Muzlu Diyet Pankek İçin Malzemeler

Muzlu Diyet Pankek Üzeri için

  • Vişne (Biz vişne kullandık, siz dilediğiniz herhangi bir meyve ile sunum yapabilirsiniz)

Muzlu Diyet Pankek Hazırlanışı

Öncelikle muzu alıp ezebileceğiniz bir kabın içerisine soyuyoruz. Çatal yardımı ile muzu güzelce eziyoruz. Muzu güzelce ezdikten sonra 2 yumurtayı aynı kabın içerisine kırıyoruz ve muzla birlikte güzelce çırpıyoruz. Önce iyice karıştırın ardından karıştıktan sonra biraz havalandırarak çarparsanız içerisine hava girmesini sağlamış olursunuz. Böylelikle daha çok kabarmasını sağlarsınız. Çünkü yumurtaların içerisine hapsolan o hava kabarcıkları ısı ile birlikte şişerek genleşerek Pankekimizin daha çok kabarmasını sağlıyor.

diyet pankek

Muz ve yumurtayı güzelce çırptıktan sonra küçük pankek tavasını ocakta biraz ısıtıyoruz, sonra çok az bir tatlı kaşığı kadar zeytinyağı gezdiriyoruz. Ardından pankek karışımının yarısını tavaya koyuyoruz. Tavanın illa pankek tavası olmasına gerek yok. Herhangi bir yanmaz yapışmaz tavada da yapabilirsiniz. Pankekimizi çift taraflı pişirdikten sonra üzerini süsleyerek servis ediyoruz. Biz üzeri için vişne kullanmak istedik; ancak kış mevsiminde olduğumuzdan dolayı donmuş vişne kullandık. Siz herhangi bir mevsim meyvesi de kullanabilirsiniz. 8-10 tane vişne yaklaşık 1 porsiyon meyveye denk gelecektir. Vişne ile süsledikten sonra nefis muzlu diyet pankek servise hazır.

zayıflama.net Diyetisyen Andaç Yeşilyurt Tarifi ile Afiyet olsun 🙂