Muz Kaç Kalori Diyette Kilo Yapar mı?

Muz Kaç Kalori Diyette Kilo Yapar mı?

Diyette Kilo Aldırır mı Muz ve Kalorisi Kaç?

Diyet yaparken meyve tüketmek vazgeçilmez ara öğün seçenekleri arasındadır. Peki diyetisyenler sağlıklı kilo vermek ve zayıflamak için hangi meyveleri öneriyor ve bu meyveler arasında yüksek kalorisi bulunan muz var mı, kilo aldırır mı inceleyelim; Muz Kaç Kalori Diyette Kilo Yapar mı?

Muz Kaç Kalori: 1 adet orta büyüklükte muzun kalori değeri 80 kcal. dır.

Diyette Muz Yenir mi: C vitamini ve lif oranı bolca olan muz tok tutucu özelliğe de sahiptir. Rejim listesinde aynı vitamin ve mineraller taşıyan farklı meyveler yemek kilo vermek için daha iyi olacaktır. Yüksek kalori değeri ile diyette yenmez, asla yemeyin demiyoruz fakat gün içinde alınan diğer kaloriler orantıda tutulma ise kilo aldırabilir.

Muz Kilo Aldırır mı: Kalorisi yüksek olarak görülse de kilo aldırma durumu tamamen diyet listesinde bulunan diğer yiyecekler ile alakalı bir durumdur. Hegün muz yemek yerine farklı düşük kalorili meyve yemek ve haftada bir muzun besin değerlerinden faydalanmak kilo kontrolü ve fazla kiloları vermek için faydalı seçim olacaktır.

Dondurma Kilo Yapar mı?

Muzun Besin ve Enerji Değeri Cetveli:

Kilo kontrolü sırasında biliçli miktarda yenilen muz tok tutar fakat her gün önerilmez. Bu şekilde yüksek kalorili meyveler kilo almak isteyen kişiler için sağlıklı ve tercih edilebilir.

Orta büyüklükte 1 tane muzun içinde şu besin değerleri bulunur;

muz kaç kalori

Karbonhidrat: 17 gram.
Protein: 1 gr.
Yağ: 0.2 gram.
Lif: 1.8 gr.
Enerji: 80 kalori.
Etiketler

8 YORUM

  1. Ben hergün muz yiyerek zayıfladım. Diyet uzmanları boşuna eğitim görmüş sanırsam.

  2. Admin yardima gerek kalmadi bulumiadan kendi çabalariyla kurtulan ilk insan oldum

  3. Şeker ve ekmeği hayatımdan çıkararak kaç kilo verebilirim

    • Şeker,ekmek, tuzu hayatımdan çıkardım ve çok düzenli diyet ve spor programı ile 40 kilo verdim. Sadece hayatından cıkarmakla olmaz sporda olacak ,kaç kilo vereceğin senin azmine kalmış,başarılar…