Lahmacun Kalorisi Kaç Kilo Aldırır mı?

Lahmacun Kalorisi Kaç Kilo Aldırır mı?

Lahmacunun Kalorisi Kaç, Diyette Kilo Aldırır mı?

Kokusuyla cezbeden lahmacunun kalorisi oldukça yüksektir. Hamur işi gurubuna giren kıymalı ve çeşitli malzemeleri ile harmanlanan lahmacunu diyet yaparken kilo vermek için yemek pek sağlıklı değildir. Özellikle bu tür yiyecekler dietisten tarafından önerilmez. Lahmacun Kalorisi Kaç Kilo Aldırır mı?

Lahmacun Kaç Kalori: 1 adet normal fırın lahmacunu 240 kaloridir.

İnce Hamur Lahmacunun Kalorisi: 180-200 Kalori değeri vardır.

1 Adet Lahmacun Enerji ve Besin Değeri;

 • Karbonhidrat 23 gram. Bu değerin fazlası hamurdan gelmektedir.
 • Protein  11 gr.
 • Yağ  11 gram.

Diyette Lahmacun Kilo Aldırır mı: Yukarıda da kısaca bahsettiğimiz gibi diyet yaparken lahmacun kalorisi pek sağlıklı bir seçim olmamakla beraber aşırı tüketiminde kilo aldırır diyebiliriz.

1 KİLO KAÇ KALORİ

Fakat çok canım çekti diyorsanız, diyet listesinde bulunan kalori değerlerini hesaplayıp gün içinde yakacağınız enerjiyi arttırsanız 1 adet lahacun yeyebilirsiniz. Bunu yerken içine roka, maydonoz gibi bitkileri eklerseniz düşük kalorisi ile sağlıklı seçim olacaktır.

Etiketler

10 YORUM

 1. Lahmacun kilo aldrrmi

 2. Kilo almak istiyorum lahmacun iyi bir tercih mıdır?

 3. Neden diyetisyene başvurmuyorsunuz ?

 4. Lahmacun yukarda bahsettiği gibi kilo aldırmaz arkadaşlar
  erkekseniz bir öğünde 2 den bayansanız 1 den fazla yemezseniz akşam vakti değilde öğlen yerseniz hiçbir zararı dokunmaz tabiki akşam vakti yağlı yemeklerden kaçınmak koşuluyla. Pasta börek çörek tarzı şeyler hariç bütün en yağlı yemekler bile günlük yağ ihtiyacını geçmemek ve metoblizmanın akşam yavaşladığı vakitlerde yememek koşuluyla kilo AL DIR MAZ. Sinir oluyorm saçma sapan net bilgilerine

 5. 1.5 tane yedim diyet yapiyorum ve aksamlari 1 saat kosu yapiyorum kilo aldirirmi 2,3 haftada bir yerim oda en fazla 2 tane olur

 6. 2 tane yedim bir şey olurmu ama günde bir saat spor yapıyorum