Kepek Ekmek Kaç Kalori ve Faydaları

Kepek Ekmek Kaç Kalori ve Faydaları

Kepek Ekmek Kalorisi ve Besin Değerleri

Yukarıda görmüş olduğunuz besin değerleri cetvelinde kepekli ekmek kalorisi bulunmaktadır. Kalori haricindeki değerlerine ve faydalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Kepek Ekmek Kaç Kalori ve Faydaları

Bir adet normal kalınlıktaki kepekli ekmek, 30 gram ve 66 kaloridir. Normal kalınlıktaki bu dilim kepekli ekmekte 13.1 g. Karbonhidrat, 2.4 g. Protein, 0.4 g. Yağ, 0 mg. Kolesterol, 138.9 Sodyum, 76.8 Potasyum, 6.9 lt. Kalsiyum, 0.8 g. Demir bulunur. Kepek ekmeği öğle yemeklerinde olduğu gibi akşam yemeklerinde de rahatça tüketebilirsiniz. Kolay sindirimi sayesinde midenizde herhangi bir şişkinlik oluşumuna sebebiyet vermez. Bu bakımdan diyet yaparken yiyebilirsiniz.

Kalın bir dilimden oluşan kepek ekmeği ise 40 gram ve 88 kaloridir. Eğer yemeklerinizde ekmek tüketmeyi seviyorsanız tek bir kalın dilimden oluşan kepekli ekmeği tercih edebilirsiniz. Bu gibi kalın dilimden oluşan kepekli ekmekte; 17.5 g. Karbonhidrat, 3.2 Protein, 0.5 Yağ, 0 mg. Kolesterol, 185.2 mg. Sodyum, 102.4 mg. Potasyum, 9.2 lt. Kalsiyum ve 1 g. Demir bulunur. Faydaları arasında bu gibi özellikleri vardır. Normal ekmekten oldukça daha faydalıdır.

Kepekli ekmeği kahvaltı yaparken de tüketebilirsiniz. Mesela kepekli normal kalınlıkta bir dilimden yapılan tost sizi hem uzun süre tok tutar, hem de çok fazla kalori almamış olursunuz.

Etiketler