Karpuz Kalorisi Besin Değeri Kilo Aldırır mı Diyette?

Karpuz Kalorisi Besin Değeri Kilo Aldırır mı Diyette?

Diyette Karpuz Yemek Kilo Aldırır mı Kalorisi Kaç?

Meyveler genellikle tok tutucu besinler olarak bilinse de 1 saatten sonra tok tutma özelliğini yitiriyor. Karpuzun kalorisi kolesterol içermez fakat içeriğinde yüksek miktarda şeker oranı vardır ve bu da aşırı yemek sonucu karpuz kilo yapar diyebiliriz, dikkatli tüketmekte fayda var. Karpuz yiyerek zayıflamak veya kalorisi kilo aldırır mı diye bir soruya cevap vermek gerekirse; Karpuz Kalorisi Besin Değeri Kilo Aldırır mı Diyette?

1 Porsiyon Karpuz Kaç Kalori: 100 gram karpuz içinde 30,4 kalori vardır. Bu besin değeri yüksek bir oran değildir fakat bahsettiğimiz gibi içinde barındırdığı şeker seviyesi eğer diyet listesi yapıyorsanız sizi etkileyecektir. Bu yüzden 1 porsiyonu geçmemek yeterlidir.

Karpuz Kilo Yapar mı: Meyveler arasında en çok su miktarına sahip olanlar arasında karpuzun kalorisi kilo aldırmaz. Bu sizin yediğiniz karpuzla alakalı bir durumdur. Örneğin yazın diyet yaparken karpuz yenir ve uzmanlarda 1 tabağı geçmeyecek şekilde yenişen karpuzun kilo aldırır özellikte olmadığı savunmaktadır.

Karpuz Çekirdeği Faydalı mı?

Diyet Yaparken Karpuz Yenir mi: Diyette karpuz yemenin faydaları vardır. Yazın harcanan suyu geri kazandırır. İçerdiği vitaminler sayesinde diyette karpuz yemek vücuda iyi gelir. Vücudun günlük ihtiyaç duyduğu C vitaminin %12, B vitaminin ihtiyacının ise %2 100 gram karpuz giderir.

Karpuz Zayıflatır mı: Karpuzun direk zayıflatır etkisi bulunmaz, sadece zayıflamak için karpuz yemek bir hatadan ibarettir.Düşük kalori değeri ile ara öğünlerde aşırıya kaçmadan şekilde tüketilebilir. Zayıflamak için alınan kaloriler ve harcanan enerjileri dengelemelisiniz ancak bu şekilde sağlıklı bir şekilde zayıflanır.

Likopen olarak adlandırılan antioksidan domates ve karpuza kırmızı renk verici etkendir. bu özellikteki meyveyi fazlasıyla tüketmek mide içerisinde çeşitli sorunlara yol açabilir. Örneğin hafif ağrılar ve bulantı.

Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verdirir ?

Karpuzun Besin Değeri ve Sağlık İçin Faydaları 

Kesilmiş 100 gram karpuzun besin değeri incelendiğinde sonuç olarak aşağıdaki değerler karşımıza çıkıyor;

 • 30 Kaloridir.
 • 0,5 gr. protein içerir.
 • 0,3 gr. lif
 • 10 mgr. fosfor
 • 7 mgr. kalsiyum
 • 8,5 mgr. demir
 • 320 mgr. potasyum
 • Fazla sulu olması sayesinde idrar arttırıp böbreklerdeki taşı dökmeye yardımcı olur.
 • Karpuzun besin değeri içinde 0 (sıfır) yağ bulunur.

Karpuzun Faydaları Nelerdir?


Karpuzlu Kanepe Tarifi


O kadar kalorisinden ve diğer özelliklerinden bahsedin insanın canı çekiyor ister istemez 🙂 Onun için sizlere kolay karpuz kesme videosu Hazırladık 🙂

 

8 YORUM

 1. Ben 67kiloyum,evlendiyim 53kiloydum.fakat doqum yapdikdan sonra 67kiloda kaldım ve kilom azalması,ne yapacağımı bilmiyorum,nasıl beslenmek lazım,ne kadar günlük spor yapmam lazim

 2. 77 kiloydum 2 aydır diyetteyim sporda yapıyorum bisiklet biniyorum ama kilo vermem durdu morallerim bozuluyo ve hevesim kaçıyo artık daha ne yapabilirim iştah kesmek için özellikle yapabileceqim ne var 9 ay oldu siqarayı bıraktım açlık hissi çok oluyo ?

 3. Slm ben diyette ve spora başlayalı bir ay olcak günlük 1 saat evde koşuyorum günde iki öğün yiyorum iki litre su içiyorum doğumdan sonra 95 kiloydum 90 düştüm son günlerde sanki zayıflamıştır um gibi geliyor neden acaba 10günde 90düştüm bu arada 28 de tam bir ay olcak teşekkürler

 4. Acil yardım edermisiniz akşam yemeği yerine 1 kilo karpuz yedim kilo alirmiyim