%100 Zayıflatan Diyet
protelan

Kabak Çekirdeği Kalorisi Kilo Yapar mı?

protelan

Kilo Aldırır mı Kabak Çekirdeği ve İçinde Kaç Kalori Var

Kabak çekirdeği pek çok kişinin severek yediği kuru yemişler arasındadır. Acaba bu severek tükettiğimiz kabak çekirdeğinin kalorisi kaç ve diyette kilo yapar mı inceleyelim; Kabak Çekirdeği Kalorisi Kilo Yapar mı?

Kabak Çekirdeği Kaç Kalori: 1 avuç kavrulmuş ( yaklaşık 20 gram ) kabak çekirdeği 112 kalori miktarına sahiptir. 100 gr. ise 560 kalori değeri içerir. 1 avuç kabak çekirdeği 2 dilim ( 60 gram ) ekmek ile eşdeğerdir.

Bu yüzden tüketirken ölçüye dikkat etmelisiniz. Özellikle diyet yapıyorsanız tüketeceğiniz kabak çekirdeğinin günde en fazla 15 – 20 gramı geçmemesine özen gösteriniz. Her gün yemek yerine canınız çektiğinde haftada bir daha doğru olacaktır.

Kabak Çekirdeğinin Besin Değerleri;

  • Karbonhidrat ( g ); 2,8
  • Protein ( g ); 4,9
  • Yağ ( g ); 9,1
  • Lif ( g ); 1,8
protelan kabak çekirdeği Kabak Çekirdeği Kalorisi Kilo Yapar mı? 320 280 2
protelan kabak çekirdeği Kabak Çekirdeği Kalorisi Kilo Yapar mı? text reklam mobil

1 avuç ( 20 gram ) kabak çekirdeği besin değeri içinde yaklaşık olarak 5 gram protein bulunur. Bu miktar ise günlük protein ihtiyacınızın % 10’u demektir. Sizin uzun süre tok hissetmenizi sağlayacağı gibi egzersiz sonrası tükettiğinizde yağ yakılmasını kolaylaştırır fazla yağların depo edilmesini azaltır.

Kabak Çekirdeği Kilo Yapar mı: Kabak çekirdeği kilo vermenize yaralı olabileceği gibi kilo almanıza da neden olabilir. Bunun nedeni ise kabak çekirdeğinin yüksek kalori miktarına sahip olmasıdır. Düzenli tüketirseniz zayıflatır faydaları vardır fakat çok yemek kilo yapar diyebiliriz.

Kabak çekirdeğini genel olarak zayıflamaya yardımcı gıdalar arasında görebilirsiniz. Ancak kabak çekirdeğinin kilolar üzerindeki etkisini görmek için kontrollü bir şekilde tüketmelisiniz. Diğer bitkisel protein içeren gıdalara göre çok daha fazla proteine sahiptir.

Kabak çekirdeği içerdiği yüksek oranda protein ile sizi uzun süre tok tutabilir. Kabak çekirdeği diğer kuru yemişlerden daha fazla kalori miktarına sahiptir ve yağ oranı da oldukça yüksektir. Bu nedenle kabak çekirdeği tüketimine dikkat edilmelidir. Ölçülü bir şekilde tüketildiğinde diyette yenir ve büyük oranda fayda sağlayıcı etkileri vardır. Fakat abartıya kaçmayalım.

protelan
protelan
protelan
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

protelan
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2018-02-19 18:18:23
yorum ikonu
2018-02-19 11:55:41
yorum ikonu
2018-02-18 18:01:11
yorum ikonu
admin: hurma diyeti sayesinde kilo veren çok
2018-02-18 13:46:23