Dondurma Kilo Yapar mı, Kaç Kalori ?

Dondurma Kilo Yapar mı, Kaç Kalori ?

Merhabalar, bugün sizlere yaz aylarında, çok sevdiğimiz ve sık sık tüketmek istediğimiz dondurmadan bahsetmek istiyoruz. Dondurma gerçekten masum mudur? Kilo aldırır mı? ya da Kilo verme programında yani diyette tüketilebilir mi? Bütün bu soruların cevaplarını sizlere vermek istiyoruz.

Evet dondurma oldukça masum tatlıdır. Diğer tatlılara göre de gerçekten kalori içeriği çok daha düşüktür. Örneğin baklavaya göre üçte bir oranında daha az enerji içermektedir. Bu gerçekten oldukça az bir miktardır.

Dondurma Kilo Yapar mı

Örneğin biz iki top dondurma yediğimizde ortalama 150 kalori kadar enerji almaktayız. 2 dilim baklava yediğimizde ise ortalama 500 kalori bize enerji vermekte. Yani yine oranladığımızda üçte bir oranında daha az enerji almış oluyoruz ki dondurma çok daha besleyicidir. İçerisindeki kalsiyum, protein çok yüksek, magnezyum ve fosfor var. Bunun gibi pek çok vitamin ve mineraller dondurmada bulunmakta.

Dondurma Kaç Kalori


1 Top Sade Dondurma Kaç Kalori : 103 Kalori

1 Top Çikolatalı Dondurma Kaç Kalori : 86,5 Kalori

1 Top  Limonlu Dondurma Kaç Kalori : 92 Kalori

1 Top Çilekli Dondurma Kaç Kalori : 96 Kalori

1 Top  Vanilyalı Dondurma Kaç Kalori : 103 Kalori

1 Top Vişneli Dondurma Kaç Kalori : 105 Kalori

1 Top Fıstıklı Dondurma Kaç Kalori : 120 Kalori

1 Top Sakızlı Dondurma Kaç Kalori : 105 Kalori

1 Top Kremalı Dondurma Kaç Kalori : 94 Kalori

1 Top Meyveli Dondurma Kaç Kalori : 66 Kalori

1 Top Kaymaklı Dondurma Kaç Kalori : 125 Kalori

1 Top Frambuazlı Dondurma Kaç Kalori : 211 Kalori

1 Top Muzlu Dondurma Kaç Kalori : 75 Kalori

Maraş Dondurma Kaç Kalori : 170 kalori


Bu yüzden biz dondurma tüketirken sadece şeker ve enerji almıyoruz. Sütten dolayı içerisinden pek çok vitamin ve mineral ve de protein aldığımız için aslında oldukça besleyici bir ara öğün tüketmiş oluyoruz. Bu yüzden dondurmadan çok fazla korkmamıza gerek yok. Fakat tabii ki miktarına dikkat etmek gereki. Çünkü yine de şekerli bir besin, tatlı bir besin olduğu için ortalama iki topu geçmemeli.

Dondurma Zayıflatır mı

Eğer zayıflama diyetinde iseniz enerji miktarınız kısıtlanmışsa bir top belki olabilir veya erkeklerde daha çok enerji alması gereken kişilerde bu üç topa çıkabilir. Yine kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Ortalama tüketim miktarı olarak ise 2 top gibi düşünebiliriz.


Magnum Kalorisi Diyette Kilo Aldırır mı?


Waffle Kaç Kalori Kilo Aldırır mı ?


Dondurma aslında sadece yaz aylarında değil her mevsimde çok rahatlıkla tüketilebilir. Özellikle gün içerisinde aldığımız A vitamini ve B vitaminine destek olduğu için yine bize vitamin açısından destek sağlamakta ve tatlı krizimize de çok güzel bir çözüm olabilmekte. Özetle yedisinden yetmişine her yaş grubu dondurmayı keyifle ve güvenle tüketebilir, tabii ki miktarına dikkat ederek.

3 YORUM

  1. tüm dondurmaların kalorilerini yazmışsınız, teşekkürler

  2. Inanmak istiyorum ?