Diyet Yaparken Kilo Yapar mı Nar Kaç Kalori?

Diyet Yaparken Kilo Yapar mı Nar Kaç Kalori?

Bugün sizlere kış meyvelerinden olan, sayısız taneleriyle göz dolduran aynı zamanda cennet meyvesi dediğimiz lezzetine doyum olmayan nardan söz edeceğiz. Nar gerek kabuğu gerek çekirdekleri gerek de taneleriyle inanılmaz faydalara sahip. Cennet meyvesi narın binbir çeşit faydası var diyebiliriz. Mutlaka ve mutlaka kış mevsiminde nar tüketmeden mevsimi geçirmeyin, böyle bir nimetten eksik kalmayın. Diyet Yapıyorum Nar iyiyebilir miyim, yersem kaç kalori alırım gibi sorular aklınıza geliyorsa hemen sorularınıza cevap verelim.

 

1 Adet Nar Kaç Kalori

Normal Boyuttaki Bir Nar 100-200 gram arasında gelmektedir. 100 Gram Nar Yaklaşık 85 Kaloridir.


Nar Diyette Yenir mi?

Nar, ekşi olmasına rağmen şeker içeriği yüksektir. Yüksek olmasına rağmen mahoş bir tadı olduğu için çok fazla yeme şansımız yoktur. Diyette nar ne kadar yenmeli derseniz yarım nar yiyebilirsiniz. Suyunu içmek istersenizde 1 nardan çıkan suyu içebilirsiniz. Diyet Listeleri içeriğine ekleyebilirsiniz.

nar

 

Nar Zayıflatır mı? ♠ ♠

Narın herhangi bir zayıflama ve zayıflatma özelliği yoktur. Zayıfamadan ziyade vücudumuza bir çok faydası vardır. Sizlere yazımızın devamında narın faydalarından bahsedeceğiz.


Nar Çekirdeği Yağı ile Kırışıklıklara ve Göz Altı Morluklarına Veda Edin

Her şey değişmeye eskimeye mahkum, bizim de cildimiz haliyle yılların yıpranmışlıkları ile kırışmaya başlıyor. Bizim görevimiz cildimizi kırışıklıklara karşı korumaktır. Bunun için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun nar çekirdeği yağı kürü, yani soğuk pres nar çekirdeği yağı birebir. Nar çekirdeğinin içerisinde östrojen hormonu var. Östrojenin temel yapısı da kolesteroldür. Yani östrojen dediğimiz hormonunun temel yapı formülü kolesteroldür.

Nar çekirdeği yağını kendiniz evde hazırlayacaksanız kullanacağınız narın mutlaka tatlı nar olması gerek. Tatlı nar çekirdeklerini presleyerek yağını elde edeceksiniz. Ancak bu işlemi evde yapmak oldukça zor. O yüzde hazır satılan soğuk pres nar çekirdeği yağını kullanabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na göre nar çekirdeği yağını her gün bir defa cildinize pamuk yardımı ile sürün. Özellikle kırışıklıkların olduğu yerlere masaj yaparak uygulayın. Bu sayede kırışıklıklarınızın yok olmaya başlayacaktır. Aynı zamanda nar çekirdeği yağı kırışıklıkların ilerlemesini de durduracaktır. Narın kendine özgü ışıl ışıl parlama özelliği vardır. Onu da cilde vererek cildinizin tazeliğini ışıl ışıl parlaklığını koruyacaktır ve gençleştirecektir.

Yine Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na göre soğuk pres nar çekirdeği yağı gözaltına sürersiniz göz altı morluklarının rengini açar. Nar deyip geçmeyin, kabuğundan tutun çiçeklerine kadar çok sağlıklı bir meyve.


Nar Hamile Kalmayı Kolaylaştırıyor

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun narın faydaları hakkında verdiği bilgiler bitmedi. Şimdi de nar kabuğu ile tarif ettiği kür sayesinde hamile kalabilmeniz kolaylaşacaktır. Mevsiminde tükettiğiniz narın kabuklarını atmayın. Çünkü nar kabuklarının içerisinde çok güçlü antioksidanlar var.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu rahim duvarı inceliği nedeniyle hamile kalamayan bayanlara nar suyunu öneriyor. Rahim duvarı ince olan bayanların hamile kalabilmek için günde iki bardak nar suyu içtikleri takdirde rahim duvarı kalınlaşma ya başlar. Kür için uygulanacak olan nar suyu taze sıkılmış da olur %100 nar suları var onlar da olur. Yani taze sıkılmış nar suyunu elde edemiyorsanız güvendiğiniz bir firmanın %100 nar sularını da satın alıp kullanabilirsiniz. 1 bardak öğleden evvel bir bardak öğleden sonra 15-20 gün nar suyu kürünü uygulayın. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na göre bu kür sayesinde rahim duvarınız kalınlaşacak ve hamile kalmanız kolaylaşacaktır.

Ancak bu noktada Saraçoğlu bir uyarıda da bulunuyor. Rahim duvarı kalın olan bayanların reglileri uzun sürer. Rahim duvarı kalın olan bayanlar kesinlikle nar suyundan uzak durun!


Nar Suyu İle Diş Eti İltihaplarına Son

Dişlerime implant yaptırmış olanlar en az 1 yıl sonra biraz sıcak bir şey içtiklerinde diş etlerini yaktığını hissederler. Hemen orada iltihaplanma başlıyor demektir veya başka bir nedenden dolayı diş eti iltihabınız var. Ne yapacaksınız?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ağzınızdaki diş eti iltihabını kurutacak olan antibiyotikten daha güçlü bir kür öneriyor. Bu kür nar tamamen nar suyundan ibaret. Taze sıkılmış nar suyu ya da güvendiğiniz bir firmanın %100 nar suyu ile diş eti iltihabına karşı olan kürü uygulayabilirsiniz.

Bir yudum nar suyunu ağzınıza alın ve en az yarım dakika bekletin. Sonrasında isterseniz yutabilirsiniz isterseniz de tükürebilirsiniz. Yarım saatte en geç 1 saatte bir bu kürü uygulayın. Nar suyunu bu şekilde gün içindeki saat aralıklarıyla ağzınıza dolaştırır ve bekletirseniz muzdarip olduğunuz diş eti iltihabından kurtulabilirsiniz. Resmen o iltihabı emiyor, ertesi güne bir şey kalmıyor.

Etiketler