Çiğ Köfte Kalorisi Kaç Diyette Kilo Yapar mı, Zayıflatır mı?

Çiğ Köfte Kalorisi Kaç Diyette Kilo Yapar mı, Zayıflatır mı?

Kaç Kalori Çiğ Köfte ve Kilo Yaparmı?

1 adet çiğ köfte kaç kalori: Lavaş dürüm çiğ köftenin içinde kaç tane köfte olacağına bağlı olarak kalorisi değişkendir. 1 adet etsiz çiğ köfte kalorisi 61-65 kalori değeri içerir. Çiğ Köfte Kalorisi Kaç Diyette Kilo Yapar mı, Zayıflatır mı?

[taq_review]

Bir tane etli kaç kalori: Etli çiğ köftenin kalorisi doğal olarak daha fazladır, hayvansal yağ ve protein içerir. Sağlıksız yerden alınan çiğ köfte bazı bulaşıcı hastalıkların habercisi olabilir.

Etsiz çiğ köftenin ana malzemesi olan bulgur içerisinde bolca karbonhidrat vardır. Sağlık açısından etli yerine etsiz olanı tüm uzmanlar tarafından önerilir.

Çiğ köfte yaparmı kilo aldırır mı: İçerisinde bulunan baharatlar özellikle acı isotun metabolizba hızlandırıcı etkisi vardır. Ana mdde olan bulgur bolca lif kaynağıdır. Kararında yenilen çiğ köfte kilo yapar diyemeyiz. Aksine içerisinde bulunduğu karbonhidrat sayesinde diyette yardımcı olur fakat en önemli nokta, diyet listesinde alınması gereken besin değeridir. Günlük karbonhidrat ihtiyacınız ne kadar ise çiğ köfteyi o oranda yemelisiniz ve tüm ihtiyacınızı bu yiyecekten almayı düşünmeyin.

Çiğ köfte diyet yaparken yenir mi, diyeti bozar mı: Her gün olmamakla beraber günde maksimum 2-4 adet marul yapraklarına sarılmış çiğ köfte kalorisi diyeti bozmaz ve diyette yenilebilir. Önemli olan etsiz ve lavaş arasında olmamalıdır. Etsiz çiğ köftenin içerisine taze nane, maydanoz ve faydalı baharatları atmak sizin için daha iyi olacaktır.

Eğer karbonhidrat diyeti yapıyorsanız vücudu tamamen karbonhidrattan yoksun bırakmak olmaz. Bunun yerine kompleks karbonhidrat arasında olan tam buğday ekmeği, kuru baklagiller ve koyu yeşil sebzeler vücudun ihtiyaç duyduğu sağlıklı enerjiyi verecektir.

1 YORUM

  1. çiğ köfte kalp