Cevizin Faydaları Ve Kalorisi

Cevizin Faydaları Ve Kalorisi

Cevizin Faydaları

Siz takipçilerimize bugün çok ama çok faydalı olan bir besinden cevizden bahsetmek istiyoruz. Ceviz özellikle fındık, fıstık, badem gibi diğer kuruyemişler e göre Omega 3 yağ asitlerinin çok yüksek olması dolayısıyla bir fark yaratıyor ve gerçekten cevizde Omega 3 yağ asitleri oldukça yüksek.

Bunun yanında içerisinde çok yüksek miktarda posa var bitkisel proteinler var işte bu açıdan yağlı tohumlardan biraz daha farklıdır. Ceviz bu yönüyle oldukça önemli.

Sağlık açısından günde ortalama 50 gram ceviz tükettiğimizde daha sağlıklı bir kalbe sahip oluyoruz ki bu yapılan çalışmalarda kanıtlanmıştır.

Cevizin Faydaları ve Kalorisi

ceviz-kac-kalori

Cevizin tabii ki miktarına dikkat etmek gerekiyor iki tane tam ceviz ortalama bir porsiyon demek yani bir tatlı kaşığı yağ denk gelmektedir. Özellikle kilosuna dikkat eden kişiler ideal kilosunda olmak isteyen ve kilo almak istemeyen kişiler ve de kilo vermek isteyen kişiler yine ortalama gün içerisinde 2 tam ceviz tüketebilirler.

Ceviz aynı zamanda E vitamininin yüksek miktarda içermekte yani cilt sağlığı için de gerçekten bize çok faydalı içerisinde Manganez ve bakır var ve bu minerallerden dolayı da sağlık açısından bize çok iyi gelmekte.

Cevizin Faydaları

Yorgunluk halsizliğe karşı bize enerji vermekte yine yapılan bir çalışmada fazla kilosu olan Obez olan kişilerde düzenli ceviz yediklerinde daha rahat kilo verdikleri gözlemlenmiş ve yine yüksek kolesterolü olan kişilerde Kolesterolü düşürdüğüne dair yapılan çalışmalar var.

İşte bütün bunlardan dolayı aslında sağlık açısından ceviz gerçekten çok önemli bu yüzden düzenli olarak tüketmenizi tavsiye ederiz.

Kabuklu Ceviz mi Kabuksuz Ceviz mi?

Peki Kabuklu ceviz mi yoksa kabuksuz ceviz mi tüketeceğiz. Aslında Kabuklu ceviz tercih etmek çok daha sağlıklı ve daha hijyenik Çünkü kabuğu ile beraber biz cevizi sakladığımız da hijyen bakımından ve sağlık açısından aynı zamanda besin değeri bakımından herhangi bir olumsuz durum meydana gelmemektedir.

Bu yüzden kabuğu ile beraber cevizi saklamamız gerçekten çok daha doğru ama kabuğunu çıkartın cevizin muhafaza etmek istiyorsanız da ve uzun süre sonucunda tüketmek istiyorsanız ve fazla miktarda cevizinin varsa buzdolabında saklamanızı tavsiye ediyoruz.

Buzdolabında bu şekilde ortalama 6 aya kadar saklayabilirsiniz. Eğer gerçekten çok fazla cevizinin varsa da o zaman derin dondurucuya bunları poşetlenerek atabilirsiniz ve bir yıla kadar saklayabilirsiniz.

Ceviz Kaç Kalori

Ortlama olarak 1 adet ceviz 30 kaloridir.

Son olarak belirtmeliyiz ki sağlığımız için günde ortalama 2 tam ceviz tüketmeye Özen gösterin sağlıklı günler.