Ceviz Kaç Kalori, Kilo Yapar Mı ?

Ceviz Kaç Kalori, Kilo Yapar Mı ?

Kötü kolesterol ve kalp rahatsızlıkları riskinin azalmasında önemli role sahip olan sağlıklı yağlara sahip olan ceviz ayrıca kalori bakımından da oldukça zengin bir içeriğe sahip olması sayesinde ceviz kaç kalori kilo yapar mı kilo almak isteyenler açısından ideal kuruyemişler listesinde yer almaktadır.

Doymamış yağlar bakımından zengin bir içeriğe sahip olan ceviz bu sayede paralel olarak yüksek kalori düzeyine sahip olması sayesinde özellikle diyet çalışmalarında tüketilmemesini veya tüketilmesi durumunda alınan kalori miktarının eritilebilmesi açısından mutlak olarak spor aktivitelerinin gerçekleştirilmesini tavsiye etmekteyiz.

Cevizde Yer Alan Kalori Düzeyi İse Şu Şekildedir;

  • 1 adet ceviz içeriğinde 33 kalori yer almaktadır.
  • Yarım adet ceviz içeriğinde 13 kalori yer almaktadır.
  • 1 avuç ceviz içeriğinde 163 kalori yer almaktadır.
  • 1 tatlı kaşığı ceviz içeriğinde 33 kalori yer almaktadır.
  • 1 yemek kaşığı ceviz içeriğinde 65 kalori yer almaktadır.
  • 100 gram ceviz içeriğinde 650 kalori yer almaktadır.
  • 1 fincan ceviz içeriğinde ise 130 kalori ceviz içeriğinde kaç kalori bulunur kalori yer almaktadır.

Ceviz Besini Hangi Durumlarda Tüketilmesi Tavsiye Edilmektedir ?

100 gram ceviz içeriğinde 650 kalori yer aldığı baz alındığı takdirde, günlük alınması gereken kalori oranının 1800 ila 2000 aralığında olduğu varsayıldığında, ceviz besinin oldukça yüksek düzeyde kaloriye sahip olduğu kolayca fark edilebilmektedir.

Dolaysıyla uzman diyetisyenler tarafından da belirtildiği üzere, normal kilo oranlarının altında kilolara sahip olmanız durumunda, patates kızartması, işlenmiş besinler gibi yüksek kalorili besin ürünleri yerine, ceviz gibi vücut kaslarının gelişmesine destek olabilen besleyici besinleri tercih etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Özet olarak, kilo almak isteyenlere temel ve ara öğünler arasında mutlak olarak ceviz besini tüketilmesini ve günlük olarak toplam olarak 200 gram oranında ceviz besini tüketmeyi amaçlamanız durumunda kısa süreçler içerisinde ideal kilolarınıza kavuşabileceğinizi ayrıca belirtmekte fayda görmekteyiz.

Ceviz Besini Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

İdeal kilolara sahip olmak isteyenlere tavsiye edilen ceviz tüketiminde dikkat edilmesi gerekenler ceviz besinin günlük olarak uzman diyetisyen tarafından belirtildiği miktar üzerinden tüketilmesi olası yan etkilerin söz konusu olmaması açısından önem arz etmektedir. Bu bakımdan, kilo almak için en çok tavsiye edilen besin ürünlerinden biri olan ceviz besinin günlük olarak düzenli ve yeteri miktarda tüketilmesi gerektiğini tavsiye edebilmekteyiz.

Etiketler

Emirhan Cavak