Çağla Kaç Kalori, Besin Değerleri Nelerdir ?

Çağla Kaç Kalori, Besin Değerleri Nelerdir ?

Özellikle mineraller ve vitaminler bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan ve bu sayede günlük olarak beslenme düzeni içerisinde bulunması gereken çağla kaç kalori besin değerleri nelerdir çağla bademin bu sayede ayrıca uzman diyetisyenler tarafından da tüketilmesi tavsiye edilen faydalı besin ürünleri listesinde yer aldığını belirtmekte fayda görmekteyiz.

Olası yan etkilerine maruz kalınmaması açısından gereğinden fazlaca tüketilmemesi gereken çağla bademi ayrıca zengin içeriği sayesinde etkili antioksidan özelliğe de sahip ve bu sayede içeriğinde yer alan bol miktardaki E vitamini sayesinde cildin güzelleşmesine destek olmaktadır.

Çağla Besin Değerleri İse Şu Şekildedir;

Yağ oranı bakımından da oldukça zengin bir içeriğe sahip olan çağla besin değerleri nelerdir çağlanın bu sayede 100 gramlık oranında 600 kalorinin yer almaktadır. Protein, potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko ve E vitamini bakımından zengin bir içeriğe sahip olan çağla tüm bu özellikleri sayesinde ayrıca etkili antikanser besin ürünleri listesinde de yer almakta ve kolesterolün düşürülmesinde etkili neticeler sunmaktadır. Taze ve henüz kabuklu tarzı ile dikkatleri üzerinde toplayan faydalı bir besin ürünü olan çağla bademi bu sayede kavrulmuş olan badem türlerine göre daha faydalı neticeler sunmaktadır.

Çağla Bademi Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yalnızca 1 adet çağla bademi içeriğinde 6 kalori bulunuyor değerinin yer aldığını belirterek bu sayede uzman diyetisyenler tarafından da belirtildiği üzere, 1 adet çağla bademini özellikle diyet çalışması süreci boyunca tüketmenizde fayda bulunmaktadır.

Yüksek miktarda tüketilmesi durumunda kilo alımına neden olabilen çağla bademi, bu nedenle de diyet çalışmaları süreci boyunca 1 adetten fazla tüketilmemesine özen gösterilmeli veya 1 adet üzeri çağla bademi tüketilmesi durumunda, alınan kalori düzeyinin kolayca eritilmesi ve kilo alımı söz konusu olmaması açısından mutlak olarak spor aktiviteleri de gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Özet olarak, çağla bademi düşük miktarda tüketmeniz durumunda, düşük düzeyde kalori almanız söz konusu olabildiğinden bu sayede daha seri bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabileceğinizi belirtmekte fayda görmekteyiz.

Yukarıdaki uyarılara dikkat edilerek günlük olarak bir miktar çağla bademi tüketilmesinde herhangi bir sakıncanın söz konusu olmadığını belirtmekte fayda görmekteyiz.

Etiketler

Emirhan Cavak

1 YORUM

  1. İyi salamısın 100 gramda 600 kalari nedir en fazla 60 dır