Bulgur Kalorisi Kaç Pilavı Diyette Kilo Aldırır mı?

Bulgur Kalorisi Kaç Pilavı Diyette Kilo Aldırır mı?

Bulgur Pilavı Kaç Kalori Diyette Yenir mi, Kilo Yapar mı?

Enfes lezzetiyle salçalı, domatesli, soğanlı bulgur pilavı kalorisi ve sade bulgurun kalori değeri kaç inceleyelim. Ayrıca diyet yaparken yenir mi, kilo aldırır mı detaylıca bakalım; Bulgur Kalorisi Kaç Pilavı Diyette Kilo Aldırır mı?

Pişmiş Bulgur Kaç Kalori: Burası biraz karışık gelebilir fakat özetlemek gerekirse; 100 gram bulgur 345 kaloridir. Bunu suda haşlama olarak yaparsanız bulgur şişer ve ağırlaşır. Bunu ağırlığına ve porsiyon ölçüsüne göre hesaplamalısınız.

Bulgur Pilavı Kalorisi Kaç: 1 porsiyon 300-350 kalori değeri içerir. En az 50 kcal. yağlardan gelir.

Bulgurun Besin ve Enerji Değeri Cetveli: 100 gram bulgur için besin değerleri 343 enerji, 1.5 yağ, 69.8 Karbonhidrat, 12.5 gram Protein vardır. Fakat hayvansal protein içermez. (Bu değerler Ülker Bizim Mutfak markasından alınmıştır)

Bulgur Pilavı Kilo Yaparmı: Bol tereyağlı bol malzemeli yapılan bulgur pilavı kilo aldırır. Sebebi ise 1 yemek kaşığı tereyağı ortalama 20 gram 140 kalori değeri içerir. Bunun yanı sıra diğer eklenen malzemelerle kalorisi iyice artar. Bulgurun kilo yapar olmaması için sade haşlama olarak yenmelidir.

Diyette Bulgur Yenir mi: Pilavı nasıl yapıldığına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yukarıdaki saydığımız değerlere göre günlük ihtiyacınıza göre tükettiğiniz taktirde kilo yapmaz.