Ananasın Faydaları Nelerdir, Kaç Kalori

Ananasın Faydaları Nelerdir, Kaç Kalori

Ananasın Faydaları Nelerdir | Ananas Kaç Kalori ?

Ödem Şikâyetlerine Karşı Ananas Tüketin

Merhabalar, bu yazımızda ananasın faydalarını sizlere bildirmek  istiyoruz. Ananas sarı renk grubundaki, hoş kokulu, oldukça sulu ve çok değerli bir meyvedir ve içerisindeki promolin enziminden dolayı aslında meyveler arasında çok büyük bir fark oluşturur.

Ananasın Faydaları

Anansın içerisindeki promolin, kan dolaşımını hızlandırıp vücutta fazla birikmiş olan ödemi atmak için bize yardımcı olur. Özellikle bayanlar ödem şikayetlerini çok sık yaşarlar ve gerçekten ödem çok rahatsız edici bir durum oluşturabilmektedir.

Yine uzun yolculuklar sonrasında erkeklerde de ödem şikayetleri oluşabilmektedir. Uzun süre uykusuz kalındığında veya gerçekten uzun süren bir uçak yolculuğunun arkasından ödenmiş şikayetleri kaçınılmaz olabilmekte. O yüzden ananas bizim aslında bu tarz durumlarda ilk aklımıza gelen meyve olmalı.

Ananasın Faydaları

Ananas kan dolaşımını hızlandırdığı için özellikle selülit tedavisinde çok etkilidir. Bayanların gerçekten çok sık rahatsız olduğu bir durum olan selülit tedavisinde de ananası çok rahatlıkla tüketebiliriz. Ayrıca  cildi nemlendirir ve saçları güzelleştirir.

Ananas Kaç Kalori

Bir kalın dilim ananas, bir porsiyon meyve yerine geçer. Ortalama 60 kalori kadar enerji vermektedir. Ananası bu şekilde kalın bir dilim halinde tüketebilirsiniz. Tabii bütün bir ananası tükettiğinizde ortalama 4 veya büyüklüğüne göre 5 porsiyon meyve tüketmiş olursunuz. Bu da fazla miktarda enerji içerdiği için bir porsiyon meyveden fazlasının tüketilmemesi gerekir.

ananasın faydaları

Ananas aynı zamanda C vitamini ve manganez bakımından da oldukça zengindir ve bağışıklık sistemimizi güçlendirmede gerçekten çok etkilidir. Bizi çeşitli hastalıklara karşı korumaktadır. Peki anası nasıl tüketebiliriz? Ara öğünlerimizde, salatalarımızda veya ananasla bir tatlı yaparak tüketebiliriz.

Ananas Nasıl Yenir

Ananasın üst yapraklı bölümünü bıçakla kesilir ve sonransında boylamasına 4 parçaya ayırıp karpuz keser gibi kabuğundan meyvesini ayırarak dilimlenir. Afiyet olsun 🙂


Hamileliğin 8. Ayında Ananas Tüketimi


Yağ Yakıcı İçecek Tarifleri


Meyve Detoks Diyeti İle Zayıflama