Dereotu Faydaları Kürü İle Zayıflama İbrahim Saraçoğlu

Dereotu Faydaları Kürü İle Zayıflama İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu Anlatımı ile Dereotunun Faydaları Nelerdir, Dereotu Kürü Nasıl Hazırlanır ve Dereotu kürü İle Zayıflama Hakkında Detaylı bilgi vereceğiz.

Çok yönlü bir bitki olan hemen her mevsim tezgahlarda yerini bulan dereotunun faydaları saymakla bitmiyor. Adeta pek çok hastalık için bulunmaz bir nimettir, diyebiliriz. Bu derece kıymetli bir bitki olmasına rağmen dereotu tadından dolayı en az rağbet edilen bitki grubuna girmiş durumda. Oysa ki muhakkak tüketilmesi gereken şifa kaynağı bir besindir.

Dereotu Kalori

Dereotu Kaç Kalori : 100 Gram Dereotu Yaklaşık 310 Kalori


Dereotu, maydanoz, tere, roka bunlar aynı besin grubunda yer alan ve hep taze tüketilmesi gereken bitkilerdir. Burada tazelikten kasıt sarı ve çalı gibi olmayacak. Eğer bu bitkiler sararırsa doğru çöpe atın lütfen. Çünkü içerisinde toksit madde var. Bu madde mide bulantısı, kusma yapar. Onun için bu türden yeşil bitkileri sararmış tüketmek sağlıklı bir şey değil.

Dereotu, nane, maydanoz, tere, roka gibi yeşil bitkileri uzun süre taze tutmak istiyorsanız kese kağıtlarını yufka ekmeyi ıslatır gibi elinizle sıçratarak ıslatın. Sonra dereotunu içine koyup sarın ve buz dolabına koyun. Bu şekilde hem onu nemli tutacak hem de erken sararmasını engellemiş olacaksınız. Buradaki nem çok önemli. Çünkü susuz kalırsa sararmaya başlar, hemen hormonları değişir.

Dereotundan kısaca söz ettikten sonra gelin dereotunun faydaları hakkında güvenilir kaynak Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ne demiş, bir göz atalım.

Dereotunun Faydaları

 • Solid kitle olmayacak tiroid nodüllerine, hipoekoik kistlere dereotu bulunmaz bir nimettir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na göre dereotunu 3 ay yiyin nodül diye bir şey kalmayacaktır.
 • Osteoporoza karşı yani kemik erimesine karşı faydalıdır. Başka bir değişle dereotu vücuttan kalsiyum atılmasına engel olur. Nasıl engel olur? Parathormonunun dengeli çalışmasını sağlar. Aynı zamanda D vitaminini de kontrol eder.
 • Anitur helikobakter pyloriye karşı önleyicidir.
 • Eğer dönem dönem basur yani hemeroid şikayetiniz varsa dereotu mutlaka tüketmelisiniz. Basura iyi gelir.
 • Hipertiroid veya Hipotiroid var ise her iki durumda da dereotu bulunmaz bir nimettir. Yani tiroid değerleri yüksekse de düşükse de dereotunun faydasını görürsünüz. Çünkü içerisindeki türevleri muhteşem bir şekilde tiroid hormonları yüksekse normal seviyeye indiriyor, düşükse normal seviyeye çıkartıyor.
 • Dereotu iştah kesicidir. Bazı insanlar sofraya çok iştahlı otururlar, çok fazla yemek yerler. Sonra da hızlıca kilo alırlar. O zaman sofranızda bir iki tutam dereotu bulundurun ve dereotunu yemekten önce tüketin. Ondan sonra iştahınızın nasıl kesildiğini hayretle göreceksiniz. Bu da Zayıflama konusunda size yardımcı olur.
 • Dereotu aynı zamanda Guatrı önler. Özellikle Karadenizliler kara lahanayı severler. Eğer siz de karalahanayı çok tüketiyorsanız beraberinde mutlaka dereotu tüketin. Çünkü kara lahana tiroid için çok önemli olan iyot alımını engelliyor. Bu nedenler de guatr büyümeye başlıyor. Özellikle bunu karalahana yapıyor.
 • Dereotu menopoz şikayetlerini gidericidir. Menopoz dönemindeki bayanların dereotu tüketmesinde yarar var. Menopoz döneminde bayanların özellikle bir şikayeti gelişiyor ki o da kemik erimesidir. Osteoporoz denilen kemik erimesi neden gelişiyor? Çünkü özellikle menopoz döneminde östrojen hormonu düştüğü için kemik erimesine neden oluyor. Dereotu ise östrojen hormonunu yükselterek kemik erimesini önlüyor.
 • Dereotu prolaktin hormonunu yükseltir. Anne sütüm az diyor ise dereotu yemesinde yarar var. Dereotu prolaktin hormonunu yükselterek anne sütünü arttırır. Bu sayede bebek bol bol süt emer.

Uyarı!!!
Prolaktin hormonunun yüksekliğinden dolayı hamile kalamayan bayanlar dereotundan uzak durun. Çünkü prolaktin süt hormonunu yükselttiği için sizin halihazırda yüksek olan hormonlarınızı daha da yükseltecektir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Dereotu Kürü ile Zayıflama

Dereotu tüm bu faydalarının yanında zayıflamanız için de size katkı sağlar. Şöyle ki tiroid hormonları yavaş çalışan tiroid hastaları tamamen bu sebepten dolayı kilo vermekte zorlanabiliyorlar. Yani tiroid hormonunun yavaş çalışması aynı zamanda kilo alımına sebebiyet vermektedir.

Bu nedenle kilo verebilmek için öncelikle tiroid değerlerinin normale dönmesi gerekmektedir. Dereotu kürü sayesinde yavaş çalışan tiroid hormonlarınız düzene girdikten sonra diyet yapmaya ve beraberinde de sağlıklı bir şekilde zayıflamaya başlayabilirsiniz.

 

dereotu

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Tirode Karşı Dereotu Kürü

1 yıl içerisinde 3-4 kez bir hafta boyunca her öğün öncesinde bir yemek kaşığı dolusu tüketmek tiroidi önleyicidir. Eğer istenirse 4-5 ay boyunca ara vermeden her gün sabah, öğle ve akşam yemeklerinden önce bir yemek kaşığı dolusu dereotu tüketilebilir.

Bu sayede tiroid değerleriniz normale dönecektir.
Dereotu kürünü uygularken dereotunun özellikle taze olmasına dikkat edin. çalı gibi olan, sararmış olan dereotularının faydasını göremezsiniz. Mutlaka ve mutlaka taze, küçük yapraklı olanlarını tüketin.

1 YORUM

 1. Sevgi Koçkaya

  Tiroid hastasıyım ve kısa sûrede 65kilodan 91 kiloya ciktim boyum 1.56. Son zamanlarda sıkıntılarım çoğaldı . Dereotu küründen ve Zayıflama yardımcı olacak Kür tavsıyenıze ihtıyacım var. Şimdiden teşekkürler.libya_hüseyin@hotmail.com