Yumurta Akı Maskesi, Cilde Faydaları

Yumurta Akı Maskesi, Cilde Faydaları

Yumurta her gün tüketebileceğimiz yüksek protein içeren besleyici bir yiyecektir. Cildiniz için ve saçımız için yapmış olduğunuz maskelerin çoğunda yer almaktadır. Protein açısından zengin bir yiyecektir. Cilt sıkılaştırma gözenekleri küçültme ve fazla yağı alma gibi özellikleri bulunmaktadır. Yumurta akının cilde faydaları aslında saymakla bitmemektedir. Cildinizde biriken gözenekleri temizleme özelliği de bulunmaktadır. Yumurta akı ile yapmış olduğunuz cilt maskelerini düzenli kullandığı zaman cildinizde sivilce ve aknelerden zaman içerisinde kurtulmanızı sağlayacaktır. Cildiniz bu sayede yağdan arınarak daha pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm elde edecektir.

Yumurta Akı Maskesi, Yumurta Akının Cilde Faydaları

Yüzünüz gün boyunca birçok kire maruz kalmaktadır. Hava koşulları yüzümüze kullandığımız makyaj malzemeleri ve bunun gibi birçok şey yüzümüzde zamanla siyah nokta lekeler ve yağ birikmesine yol açmaktadır. Yumurta akı bu aşamada devreye girmektedir.

Yumurta akının cilde faydaları arasında gözenekleri küçültülmede kullanılmaktadır. Cildinizin daha pürüzsüz olmasına yaramaktadır. Cildinizdeki ölü deriyi atmanıza yaramaktadır. Cilt hücrelerini temizleyerek daha sıkı ve sağlıklı görünmesini gerçekleştirmektedir. Yüzünüzde çıkan sivilce akne ve lekelerin köklerinden oluşmasını önleyecektir. Yumurta akı vücut için gerekli olan B vitaminleri ve protein yönünden çok zengindir. Ayrıca damar sertleşmesini önlemektedir. Vitaminler kırmızı kan hücreleri üretimine yardımcı olmaktadır. Mutlaka yumurta akını yüzünüzde kullanmadan önce cildinizin küçük bir köşesine sürüp bekleyiniz.

Önemli : Cildinizin yumurtaya karşı alerjisi olabilir. Bunu mutlaka test ediniz. Çünkü yumurta bazı insanların cildine iyi gelmez. Tahriş etmektedir. Buda cildinizde alerjiye yol açar.

yumurta akı maskesi ve cilde faydaları

Cildinize sürdükten sonra herhangi bir kaşınma kızarıklık hissediyorsanız sürmeyi kesinlikle
bırakmalısınız. Bu önlenemeyecek sorunlara neden olabilir. Cildinizin güzelliğini yapısını sadece maskeler ile deneyemezsiniz. Beslenme şeklinize çok dikkat emeniz gerekmektedir. Özellikle cildiniz için yararlı vitamin sağlayacak besinler tüketmeniz gerekmektedir. Bol su tüketimi cildin yapısını dengede tutacaktır. Mutlaka gün içerisinde bol su tüketmeye özen gösterin. Gerekli besin tüketimi sadece cildiniz için değil sağlığınız içinde size çok fazla sayda yardımcı olacaktır

İnsanlar porselen gibi bir cilde sahip olmak için yumurta akı ile güzelleşmektedir. Cildiniz üzerinde biriken ölü hücreleri sadece temizlemez.Cildinizin daha sıkı ve daha sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. Yumurta akı ile akne temizlemek için maske yapabilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi Yapımı

Maske yapmak için 1 tane yumurta akının köpürene kadar karıştırın. Eğer cildiniz aşırı yağlı ise içine birkaç damla limon damlatın. Hazırlamış olduğunuz karışımı yüzünüzün tamamına eşit bir biçimde dağıtın. Ortalama yüzünüzde kuruma dakikası 15 ila 20 dakika arasındadır. Kuruyunca ılık su yardımı ile temizleyin. Bu maskenin yararını cildinizde görmek istiyorsanız eğer haftada iki kez uygulamanız gerekmektedir. Yüzünüzdeki kırışıklıklar için ise iki adet yumurta akını yarım limonun suyu ve bir yemek kaşığı sirke ekleyerek karıştırın. Bu karışım köpürene kadar karıştırın. Daha sonra parmak uçlarınızla karışımı bir miktar alarak boyun ve yüz çevrenize uygulayın. Bu karışımı göz çevrenize sürerek de kullanabilirsiniz. Maskeyi 10 veya 15 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yıkayarak temizleyiniz. Bu işlemin ardından dilerseniz yüzünüze nemlendirici sürebilirsiniz.

Yumurta akının cilde faydaları saymakla bitmez yararları mevcuttur. Cildiniz üzerinde yanık yara ve benzeri açık yaralar varsa bu maskeyi uygulamayınız. Sadece yumurta akı değil benzeri hiçbir şeyi sürmeyiniz. Daha fazla tahriş olmasına neden olacaktır. Buda canınızı yakacaktır. Bu şekilde bir cilde sahipseniz eğer mutlaka bir dermatologdan yardım almanız gerekecektir. Size verilen ilaçları zamanında kullanmanız ve bu şekilde maske uygulamanız sizi daha kesin sonuçlara itecektir.

Cildi Yaşlandıran Şeyler

Etiketler