Çörek Otu Yağı, Faydaları, Saç Dökülmesi ?

Çörek Otu Yağı, Faydaları, Saç Dökülmesi ?

Çörek Otu Yağı, Çörek Otunun Faydaları,  Çörek Otu Saç Dökülmesini Engeller mi ?

Çörek Otu yağı hakkında;

Yapılan araştırmalarda yağlı saçların çok hızlı bir şekilde saçları döktürdüğü tespit edilmiştir. Saçların yağlanmasına neden olan birçok faktör bulunurken bunlar arasında en önde gelen dehidrotestesteron hormonudur. Bu yazı da çörek otu yağının saçlara nasıl iyi geleceği hakkında bilgi alabileceksiniz.

Çörek Otu Yağı yararları;

İçeriğinde yüzde 40 bitkisel yağ bulundurur. Yüzde 20 protein ve yüzde 40 da karbonhidrat
Oleik, linoleik, timokinon, nigellon, palmitik, kalsiyum, çinko, sodyum, bakır, fosfor, selenyum, magnezyum
A,B,C vitaminler bulunmaktadır.

çörek otu faydaları, saç dökülmesini engeller mi

Çörek otu yağı

Sabah ve akşam toplam da sadece 2 defa olmaktan ibaret birer çay kaşığı ile çörek otu yiyebilirsiniz. Çörek otu yenmesi biraz zor olduğundan ağzınızda biraz bekleterek yumuşamasına ve daha sonra çiğneyerek yutmanız gerekmektedir. Çörek otu ve bal karışımı da yapabilirsiniz. Sabahları aç karnına tam anlamıyla metabolizmanızı düzenleyen ve antioksidan özelliğini en hızlı şekilde gösterecek olan çörek otu insan sağlığına oldukça yararlıdır. Saç, cilt bakımlarında çörek otu yağını da kullanabilirsiniz. Ağız yoluyla günde 2 sefer yarım çay kaşığı aşmadan alınırsa şayet; sinir sistemi, bağışıklık sistemi, böbrekler, sindirim sistemine çok yararlıdır. Bitki ile rahatsızlığı olanlar kullanmasın ya da alerjisi olanlar.

Saç dökülmesinde, saç beyazlamasında  çörek otu yağını kafa derisi üzerine masaj yaparak uygulama gerçekleştirebilirsiniz. Saç çıkarma ve saç gürleştirme de Çörek Otu Yağını saçınıza iyice yedirdikten sonra 3-4 saat beklemeniz ile zamanla kusursuz saçlarınız ile etrafınızdaki insanlara kendinizi hayran bıraktıracaksınız. Saçlarınıza hem masajla baskı yaparak hem de ağız yoluyla alındığında vücuttaki mineral dengesini oldukça yükseltmektedir. DHT hormonu arttırılarak kişide eksikliği kelliğe neden olan bu hormonun arttırılmasıyla dökülme sorunları ortadan kalkmaktadır. Saçlarınızın en zayıf olduğu noktalarda kan dolaşımının da yavaş olması nedeniyle; bu kısımlarda sürekli olarak çörek otu yağı ile masajlar o bölgedeki kan hareketlerini hızlandırmaktadır.

Çörek otu yağı cinsel olarak da kuvvetlendirmektedir. Ayrıca çörek otu yağı prostat büyümesini de engel olmaktadır.

Çörek otu ve çörek otu yağı hangi hastalıklara iyi gelmektedir?

  1. Astım hastalıklarında çörek otu yağı bir fincan kahve ile karıştırılarak günde 2 defa içilmektedir. Astım ataklarını geçiştirmeye yarar.
  2. Yüksek tansiyon rahatsızlığına iyi gelmektedir. 0,5 mg değerinde çörek otu tansiyonunuzu düşürür.
    Boğaz ağrısına özellikle de bademcik iltihaplarına iyi gelmektedir.
  3. Radyasyondan zarar gören kişilerde beyin dokularını koruduğu ve nitrozatif strese karşı iyi geldiği bilinmektedir.
  4. Sedef hastalığına iyi gelmektedir. Çörek otu derideki epidermal kalıntıyı arttırarak bilimsel kanıtladığı bilinmektedir.
  5. Karaciğer hastalığına iyi gelmektedir. Zehirlenme türlerinde korumaktadır. Çörek otu karaciğer kanserine iyi gelmektedir
  6. Parkinson hastalığına iyi geldiği bilinmektedir. Parkinson’a bağlı toksinlerle nöronları korumaktadır.

Sarımsağın Faydaları →