Liposuction Sonrasına Dikkat Edilecekler, Yaptıranların Yorumları

Liposuction Sonrasına Dikkat Edilecekler, Yaptıranların Yorumları

Liposuction, çağımızda özellikle hanımlar tarafından tercih edilen estetik işlemlerin başında gelmektedir. Özellikle son yıllarda, lipomatik yöntemiyle liposuction (yağ çıkarma işlemi) başarı oranı oldukça yüksek bir eylemdir. Bu alanda hizmet veren birçok hastane ve özel kuruluş bulunmakla beraber, operasyonun başarılı olması için mutlaka uzman bir hekim ile çalışmak şarttır.

Liposuction Nedir?

Liposuction operasyonu, vücudun belirli bölgelerinde biriken ve estetik olarak hastaya kötü hissettiren yağların, cerrahi operasyon yardımı ile çıkartılması işlemidir. Teknik olarak yağ aldırma olarak yorumlayabileceğimiz bu işlem; kalça, basen ve göbek bölgesinde ağırlıklı olarak uygulanmaktadır. Vücudu daha estetik göstermek ve şekillendirmek amacı ile uygulanan liposuction, hastanın vücudunun rejime direnç göstermesi durumunda uygulanmaktadır.

Genellikle orta yaşlı hanımlar tarafından tercih edilen bu operasyon özellikle son 10 yılda ciddi bir artış göstermiştir. Cerrahi bir operasyon olan liposuction, hastanın derisinin alt katmanında bulunan ve erimeye karşı direnç gösteren yağ dokularının kesilerek çıkartılmasını, ifade etmektedir. Bölgeden çıkarılan yağ dokularının ardından, bölge dikilir ve sarkma problemlerine karşı, bölgede germe işlemi uygulanmaktadır. Özellikle karın bölgesinde, bu işlemin çokça uygulandığını söyleyebiliriz.

Liposuction

Liposuction Zararlı Mı?

Liposuction ameliyatı, basit bir işlem olarak görülse de, cerrahi bir işlem niteliği taşımaktadır. Her ameliyatta olduğu gibi, yağ çekme işleminin de belirli riskleri bulunmaktadır. Uygulama, doğru şekilde yapılmazsa, hastanın vücudunda dönüşü olmayacak hasara yol açabilmektedir. Hastanın vücudundan gereğinden fazla yağ dokusu çekilmesi, işlem sırasında yağ doku yerine kas dokulara zarar verilmesi ve vücutta iç kanamaya sebebiyet verilmesi, yağ çekme işleminin zararları arasında yer almaktadır.

İşlem estetik amaçlı yaptırsa da, liposuction işleminin birçok yan etkisi bulunduğundan ve işlem yeni uygulanmaya başlandığı için henüz yan etkileri bakımından geleceğe dair kesin bir bilgi bulunmadığından; doktorlar bu işlemi yalnızca kilo vermek amacı ile yaptırmayı uygun bulmamaktadır.

Liposuction Sonrası Dikkat Edilecekler

Ameliyat sonrasında vücudunuzda çeşitli şişlikler ya da yaralar görülmesi oldukça doğaldır. Ancak bölgede uzun süreli morarma ya da kanama belirtisi görüldüğünde, derhal bir doktora görünülmesi gerekmektedir. Özellikle operasyon sonrasında, en az 1 hafta süre ile cinsel ilişki ve sizi aşırı yoracak aktivitelerden kaçınmalı, istirahat etmelisiniz.
İşlem sonrasında vücutta sarkmalar görülebilmekte, hastanın basit aktiviteler ile forma girmesi gerekmektedir. Lipomatik yöntemi ile liposuction, yan etkilerinin az olması sebebi ile tercih edilmektedir.

Liposuction Fiyatları

Her doktorun ücret taifesinin farklı olduğu bilinse de, başarılı bir hekimin liposuction operasyonu için teklif edeceği fiyatın 4.000 lira ile 12.000 lira arasında olacağını söylemek mümkündür. Operasyon yapılacak alana göre fiyatlar artabilmektedir. Tüm vücuda uygulanacak bir yağ çekme işleminin maliyetinin 30.000 lirayı bulabileceği bilinmektedir.

Liposuction Yaptıranların Yorumları

İşlem hakkında çok fazla yorum okumam sonucu ameliyat sonrasında canım acıyacağını deli gibi düşünmeme rağmen, rahatlıkla araba kullanabildim.

Sanırım bu işin en zor yanı, ameliyat öncesi. Kendinizi hazır hissetmeniz oldukça önemli. Aksi halde psikolojik olarak hazır hissetmediğiniz için çok stresli olmanız doğal.

İşlem sonrasında birkaç ezik, morarıklık ve şişlik problemleri yaşadım. İyileşmem ortalama 3 ayımı aldı. Ancak sonuçtan memnunum.

İşleme dair pek çok korkum olmasına rağmen, deneyimli bir ekip ile çalışmanın yararını gördüm. Yaralarım hızlıca iyileşti

Vücudumun hassas olmasından dolayı, iyileşme dönemim oldukça sancılı geçti. Sadece estetik amaçlarla yaptıranlara asla önermiyorum.

Meme sorunundan muzdarip bir erkek olarak, nihayet cesaret edip yaptırdım. Ufak sarkma problemlerim olsa da şimdilik sonuçtan memnunum.

 

Etiketler