Estetik Bir Görünüm İçin Ortodonti Tedavisi (Tel Tedavisi)

Estetik Bir Görünüm İçin Ortodonti Tedavisi (Tel Tedavisi)

Ortodonti (Tel Tedavisi); diş hekimliğinin dişlerde bulunan düzensizlikleri tedavi etmesi ile ilgilenen bir dalıdır. 7 yaşından önce ortodonti tedavisi önerilmemekle birlikte, hastalarımızın dişlerinin daha düzgün dizilebilmesi için diş teli tedavisi tavsiye edilmektedir. Diş telinin yanı sıra, şeffaf plak gibi estetik çözümler de uygulanabilmektedir.

Ortodonti Tedavisi Aşamaları

Diş hekimlerimiz öncelikle hastalarımızın ortodonti tedavisine uygun olup olmadıklarını tespit etmektedirler. Ağız içi hijyenine özen göstermeyen ve diş fırçalama sırasında diş etinde kanamalar olan hastalarımız için diş teli tedavisi uygun olmamaktadır. Bu sebeple ağız iç ve dış fotoğrafları, alt ve üst çene ölçüleri, yan kafa filmi, el ve bilek filmi, gerek duyulur ise ön ve arka yön kafa filmi incelenmektedir. Diş teli tedavisi aşamalarına bakıldığında; muayene aşamasından sonra diş hekimlerimiz tedavi planlaması yapmaktadırlar. Ağrılı bir tedavi olmamakla beraber, tedaviye çoğunlukla üst çeneden başlanmaktadır. Braketler yapıştırıldıktan sonra ark telleri takılmaktadır. Ardından diş hekimlerimiz ark tellerini ligatür teller ya da elastik ligatürler ile braketlere bağlamaktadırlar. Bu süreçte diş hekimlerimiz hastalarımızı düzenli olarak kontrole çağırmaktadır. Tedavinin son aşamasında pekiştirme tedavisi uygulanabilmektedir.

Görünmez Diş Teli İle Görünüşünüz Etkilenmeden Ortodonti Tedavisi Görün

Görünmez diş teli; dişlerin iç kısmına yerleştirilen ve dişlerdeki çapraşıklıkların, bozuklukların giderilmesini sağlayan bir tel tedavisi yöntemidir. Alt ve üst çenesinde dengesizlik olanlar, öne kayma problemi yaşayanlar, dişlerinin dizilişinden estetik açıdan memnun olmayanlar, diş gıcırdatma problemi olanlar; lingual ortodonti tedavisi olarak da isimlendirilen görünmez diş teli tedavimiz den faydalanabilmektedirler.

Diş hekimlerimiz muayene sonrasında, hastalarımız için uygun diş teli tasarımını belirlemektedir. Hastalarımızın yaşları, yüz şekilleri ve gülüşleri; görünmez diş telinin tasarımında etkili olmaktadır. Bu sayede diş hekimlerimiz bu süreç içerisinde hastalarımızın yaşayabilecekleri problemleri en aza indirmeyi amaçlamaktadırlar. Dışarıdan bakıldığında gözükmedikleri için bu süreçte hastalarımız herhangi bir kaygı yaşamadan sosyal hayatlarına rahatça devam edebilmektedirler. Her yaştan hastamıza uygulanabilecek bir tedavidir.

Doğru Planlama İle Daha Kısa Süren Ortodonti Tedavileri

Diş teli tedavisi ne kadar sürer sorusuna cevap vermek gerekir ise; ortalama 8 ay ile 30 ay arasında değişen bir süreci bulunmaktadır. Hastalarımızın diş teli taktıkları süreç ise; 18 ay ile 24 ay arası bir süreyi kapsamaktadır. Ortodonti (tel tedavisi); hastalarımızın dişlerinin mevcut durumuna göre farklı sürelerde uygulanmaktadır. Diş hekimlerimiz kalıcı bir sonuç alabilmek için hastalarımızın dişleri eski haline dönmesin diye pekiştirme tedavisi de uygulamaktadırlar.

Ortodonti (Tel) tedavileri hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için,
+90 542 439 10 52 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Web: www.uzmandisgrup.com
Telefon:
+90 262 332 35 45
WhatsApp:
+90 542 439 10 52
İnstagram : @uzmandisgrup

 

Emirhan Cavak