Zayıflama Teknikleri Nelerdir?

Zayıflama Teknikleri Nelerdir?

Günümüzde zayıflama teknikleri büyük önem taşıyor.Çünkü obezitenin gün geçtikçe yaygınlaştığı toplumda zayıflamak güçleşiyor.Sizlere bu konuyla ilgili bilgiler aktaracağız.

Değerli doktorların belli başlı ortaya çıkardığı diyet listelerini uygulayarak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.Bu diyetlere tam olarak uyum sağlamanız gerekiyor.Aksi takdirde bir fayda göstermeyecektir.

Diğer bir yöntem ise basen eritmedir.Peki nasıl yapabilirsiniz?

Basen Eritme Hareketleri

Sırtüstü bir şekilde bir sandalyenin önüne uzanarak başlayın. Topuklarınızı sandalyeye koyun ve denge sağlayabilmek için kollarınızı iki yana uzatarak yerden destek alın. Sağ bacağınızı yere 90 derece olacak şekilde havaya kaldırın. Kalça kaslarınızı sıkın ve kalçanızı yerden yavaşça kaldırın. İki üç saniye bekleyin ve kalçanızı yere geri indirin. Sağ ayağınız havada iken yapacağınız 20 tekrardan sonra, diğer ayağınızı havaya kaldırın ve 20 tekrar da bu şekilde yapın.

Ardından sandalyenin önüne geçin ve kollarınızı yanlara salın. Kollarınız yere paralel olarak bacaklarınız yere dik bir şekilde yapabildiğiniz kadar çömelin. Yavaşça çömelin ama aniden doğrulun. Doğrulur doğrulmaz kollarınızı yukarı kaldırın ve parmak uçlarınızda yükselin. Biraz bekledikten sonra aynı hareketi tekrarlayın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın ve egzersizleri bitirin.

Bu uygulamaları disiplinli bir şekilde uygulandığı takdirde vücudunuzdaki farkı kısa sürede görmeniz mümkün olacaktır.

Etiketler

1 YORUM

  1. Kilo vermeyi ya hep ya hiз olarak dьюьnmeyin. Kalэcэ olarak ne kadar kilo verirseniz o kadar iyi. Burada iюinizi zorlaюtэracak bir diyet listesi yok. Zaten diyet yapanlar istatistiklere gцre yьzde 90 baюarэsэz oluyorlar. Zaten цyle olmasaydэ obezite dьnya зapэnda gittikзe bьyьyen bir sorun olmazdэ. Bu sayfadaki kolay “zayэflama teknikleri” ile baюarэnэz neredeyse garanti.