Pilates İle Zayıflama

Pilates İle Zayıflama

Pilates İle Zayıflama

Zayıflamak özellikle kadınlar olmak üzere tüm insanların ortak amacı haline gelmiş durumda. Neden derseniz ? Ülkemizde ve tüm dünyada obezite oranı giderek artmaktadır. İnsanlar kilo aldıkça fitness, pilates gibi sporlara daha çok ilgi ile bakmaya başladı. Pilates bu sporlar arasında en popüleri. Diyetle beraber desteklendiğinde güzel sonuçlar alınabilmektedir.

Pilatesle ilgili birçok video yayınlanmaktadır. Özellikle dışarıda spor yapmak için vakti olmayanlar ile çocuklu ev hanımları pilates de yoğunlaşmaktadır. Pilates için gerekli olan malzemeler ise pilates topu, pilates lastiği vs. şeklinde sıralanır. Bu ürünleri internet üzerinden veya spor mağazalarından bulabilirsiniz. Fakat pilates çok yoğun ve zorlayıcı hareketlerle yapılan bir spordur. O nedenle başlamadan önce doktorunuza danışmanız gerekir. Özellikle bel ve boyun kısmını çok zorlayıcı hareketler vardır. Yapacağınız herhangi bir yanlış hareket vücudunuzda kalıcı hasarlar oluşmasına neden olabilir. Herkesin gösterdiği hareketler yerine size uygun olanları seçmeniz daha iyi olacaktır.

Pilates İle Zayıflama

Özellikle fazla kilo kaybı yaşamış insanlar pilatesi deri sıkılaştırmak için yaparlar. Pilatesin yoğun kilo verdirmekten ziyade sıkılaştırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Düzgün bir şekilde uyguladığınızda vücudunuzda olan değişimi kolaylıkla farkedebilirsiniz. Ama tüm sporlarda olduğu gibi doktorunuza mutlaka danışmalısınız. Ülkemiz kilo vereceğim derken sağlığından temelli olan insanlarla dolu. Eğer vaktimin çoğunu evde geçiriyorum fakat bir yandan da spor yapmak istiyorum veya sıkılaşmak istiyorum diyorsanız pilates sizin için en iyi sporlardan biri.