Kol İnceltme ve Zayıflatma Egzersiz Hareketleri

Kol İnceltme ve Zayıflatma Egzersiz Hareketleri

Kol inceltme ve zayıflatmak için resimli kolu incelten egzersiz hareketleri neler? Koltuk altı, omuz bölgesi incelir mi , incelmesi için ne yapmalı ve hareketler yapılır? Tümü aşağıdadır. Kol İnceltme ve Zayıflatma Egzersiz Hareketleri

Koldaki Kilolar Spor ile Nasıl Verilir?

Kol inceltme özellikle sarkmalardan rahatsız olan kişilerin başvurduğu yöntemlerden biridir. Yeme, içme dışında düzenli olarak kol zayıflatma egzersiz hareketleri yapılarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Kol sıkılaştırma  incltme  egzersizleri için sadece egzersiz lastiği yeterlidir. Bu ürünü spor malzemeleri satan yerlerden çok uygun fiyata alabileceğiniz gibi evinizde dayanıklı bir lastik varsa uçlarına tahta veya plastik bağlayarak kendinizde yapabilirsiniz. Şimdi sizlere resimli anlatacağımız kol incelten hareketleri için kendinizi fazla zorlamayacaksınız, egzersizleri uygularken vücudunuzu kasmayacaksınız.

Kol Arkası İnceltme Egzersiz Hareketi

Kol-arkasi-inceltme-egzersiz-hareketleri

İlk hareketimiz oldukça basit, sandalyede ayaklar omuz genişliğince açık olacak şekilde oturuyoruz. Egzersiz lastiğin bir tarafını sol ayağınızı altına koyun, diğerini de sağ elinizle tutun. Sağ dirseğinizi de resimdeki gibi bacağınızın üstüne koyun ve lastiği yukarı doğru çekmeye başlayın ve sonrasında indirin. Her bir kol için 10 tekrardan toplamda 20 defa yaparak kol arkası incelten egzersizi tamamlıyoruz.

Kol Arkası ve Sırt İncelten Zayıflatma Egzersiz Hareketleri

Kol arkasındaki sarkıkları eriterek, zayıflatmak için uygulayacağımız bu hareket için yine lastiğiniz yanınızda olsun. Sol ayak altınıza lastiği koyduktan sonra sağ bacağınızı geriye doğru resimdeki gibi atın. Dirsekler yana açık şekilde lastiği yukarı doğru çektiğinizde resimdeki şekli aldığınızdan emin olun. Bu inceltme egzersiz hareketini yaparken kürek kemiklerinizin buluştuğunu fark edin. Hareketi her ayak için 10 kere yapın.

Omuz ve Sırt İnceltme Hareketleri

omuz-ve-sirt-inceltme-hareketleri

Bu hareket ile omuz ve sırt bölgeniz çalışarak hoşnut olmadığınız fazla yağlardan kurtulacaksınız. Lastiğin bir tarafını sağ ayağınızın altına alın, diğer ucunu da sağ elinizle tutun. Öne doğru eğilme hamlesi yaparken sol bacağınızı düz bir şekilde yukarı kaldırın elinizde aşağı kısmı görsün. Resimdeki kadının şeklini aldıktan sonra sağ elinizdeki lastiği yukarı doğru çekin ve sonra bırakın. Bu hareketi her bir kol için 10 kere tekrarlayınız.

Koltuk Altı Zayıflatma Egzersizi

Bu basit egzersiz hareketi ile koltuk altınızdaki fazlalıkları inceltmek mümkün. Ayaklarınızı omuz hizasına kadar açın, lastiğin bir ucu sağ diğer ucu sol elinizde olsun. Sağ elinizi sırtınıza doğru getirerek sol elinizi yukarı doğru dik bir şekilde kaldırın. Resimdeki pozisyona geldikten sonra sağ eliniz kıpırdamayacak sol eliniz ile aşağı ve yukarı hareketlerini 10 defa yapacaksınız. Sonra sol elinizi sırtınıza sağ elinizi yukarı getirerek aynı incelten egzersizi 10 kere daha yapacaksınız.

Omuz Göğüs Sırt inceltme Hareketi

Omuz-gogus-sirt-inceltme-egzersiz-hareketleri

Omuz, Göğüs ve Sırt bölgeleri için uygulayacağınız bu inceltme egzersiz hareketi ile 3 farklı bölgeniz aynı anda incelecek. Lastiğin bir tarafını sağ elinizle, diğerini de sol elinizle tutun. İki elinizi de karşı tarafı işaret eder gibi tutun ve sonra sağa ve sola çekerek resimdeki pozisyonu alın. 15 defa başlangıç pozisyondan resimdeki hale gelene kadar tekrar edin.

Koltuk Altı İnceltme Egzersiz Hareketleri

Koltuk altı inceltme hareketinin ayrıca sırt bölgeleri için de yararı bulunmaktadır. Lastiğin yine iki ucundan iki elinizde tutup resimdeki gibi duruyorsunuz. Bacaklar yine omuz hizasında olacak ve sol elinizi sola sağ elinizi sağa çekip eski halinize tekrar geleceksiniz. Bu zayıflatan egzersizi yaparken kollarınız tam olarak yanlara açılsın. Bu zayıflatma hareketimizi de 10’arlı periyotlarda 2 kere tekrar edelim.

Omuz İnceltme Zayıflatan Spor Duruşu

Omuz inceltme hareketi için ayakları yeterli genişlikte açtıktan sonra lastiğin bir ucunu sağ ayağınızın altına diğer ucunu da sağ elinize alarak yukarıya doğru kaldırın. Resimdeki şekle geldikten sonra dirseklerinizi kırmadan indirin ve tekrar kaldırın. Her bir kol için 10 defa aynı işlemi tekrarlayın.

Kol Arkası ve Omuzlar için Zayıflatma Hareketleri

kol-arkasi-ve-omuzlar-icin-egzersiz-hareketleri

Zayıflatan ok fırlatma egzersizi ile kol arkası ve omuzlar incelir. Lastiğin sol elinizle tuttuğunuz kısmını iyice gerin, sağ elinizle tuttuğunuz kısımda ise dirseği tam bükerek göğsünüze değdirin. Resimli şekli aldıktan sonra sağ elinizi yani kapalı olanı geriye doğru çekip hafifçe bırakın. Sanki oku atacaksınız ama vazgeçmişsiniz gibi düşünün. Bu hareketi kol değiştirerek 10’ar defa tekrar edin.

Yukarıda sizler için hazırlamış olduğumuz bu egzersizler sayesinde kısa zamanda koltuk altı, kol arkası, omuz, sırt bölgelerinin incelmeye başladığını fark edeceksiniz. Bu zayıflatma hareketlerinin dışında düzenli beslenmeyi de ihmal etmeyiniz.

Etiketler

1 YORUM

  1. kilo vermek isteyen

    bende o lastik yok sıkıntı oldu