Karın Eritme

Karın Eritme

Göbeğinizin erimesini istiyorsanız sizler için hazırladığımız göbek eritme diyetini uygulayabilir ve bununla birlikte göbek eriten egzersizleri yapabilirsiniz.

 

GÖBEK ERİTME DİYETİ

karın eritme

Göbeğinizin erimesi için sizlere 3 günlük bir diyet listesi vereceğiz. 3. günün sonunda tekrar 1. güne dönerek bu diyeti tekrarlayabilirsiniz.

1.GÜN

 • KAHVALTI: 2 adet yumurta ile yapılmış, yağsız, bol sebzeli omlet.
 • ARA ÖĞÜN: Yarım tabak dolusu içerisinde yağ bulunmayan yoğurt, yoğurdun üzerine az miktarda salatalık, çilek veya yabanmersini ilave edebilirsiniz.
 • ÖĞLE YEMEĞİ: İçerisinde bol bol mevsim yeşillikleri bulunan ve ton balığı ile ya da ızgara tavuk dilimleri ile süslenmiş salata.
 • ARA ÖĞÜN: 17 tane badem yiyebilirsiniz.
 • AKŞAM YEMEĞİ: 150 gramdan fazla olmamak koşuluyla yağsız ızgara tavuk göğsü, bol bol yeşillikli salata ve 1 adet haşlanmış patatesin yarısı.

2. GÜN

 • KAHVALTI: 1 adet haşlanmış patatesin yarısı, 2 tane çırpılmış yumurta.
 • ARA ÖĞÜN: İçerisinde yağ bulunmayan bir bardak süt ve sütün içerisine 2 yemek kaşığı çilek atın. Bunu bir güzel mikserde karıştırın. Yemeye hazır olunca tüketin.
 • ÖĞLE YEMEĞİ: Ispanak salatası ve içerisine ton balığı ya da ızgara tavuk koyabilirsiniz.
 • ARA ÖĞÜN: 1 Adet sap kereviz ve 3 çay kaşığı kadar fıstık ezmesi bir arada tüketilebilir.
 • AKŞAM YEMEĞİ: 1 porsiyon haşlanmış yeşil fasulye ve 150 gramdan fazla olmamak kaydıyla az yağ bulunan et.

3. GÜN

 • KAHVALTI: 1 Tabak yağsız yoğurt ve içerisine mevsime özel meyve konabilir.
 • ARA ÖĞÜN: 5 adet ceviz veya 15 tane badem yiyebilirsiniz.
 • ÖĞLE YEMEĞİ: 150 gram haşlanmış hindi eti, 1 porsiyon haşlama brokoli
 • ARA ÖĞÜN: 2 tane havuç tüketebilirsiniz.
 • AKŞAM YEMEĞİ: 150 gramdan çok olmamak koşulu ile ızgara balık ve 2 çay kaşığı kadar zeytinyağı ile sote edilmiş karnabahar.

3 günlük göbek eritme diyeti verdik. Bu diyet sizlere vereceğimiz egzersizler ile çok faydalı olacaktır. Peki karın eritme egzersizlerini merak ediyor musunuz?

GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ

Vereceğimiz bu göbek eritme egzersizleri ile birlikte yukarıdaki diyeti kesinlikle uygulamanız gerekmektedir. Aksi gerçekleştiği sürece göbeğiniz erimeyecektir.

karıın eritme mekik

MEKİK
Mekik hareketini bilmeyen yoktur herhalde. Öncelikle sırt üst uzanın ve ayaklarınızı çadır konumuna gelecek şekilde, 90 derecelik açıyla bükmeye çalışın. Daha sonra ellerinizi başınızın altına koyun ve kesinlikle bu hareketi yaparken ellerinizden güç almayın. Daha sonra çok derin bir nefes alın ve bacaklarınıza doğru gövdenizi kaldırın. Bu esnada aldığınız havayı kalkarken yavaş yavaş bırakın.

 

 

yarım mekik

YARIM MEKİK
Yarım mekik hareketi göbek eritme hareketleri içerisinde son derece etkilidir. Öncelikle sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı yere paralel bir şekilde koyun. Bu esnada ellerinizi ister göğüslerinize çapraz olacak şekilde koyun, ister kafanızın altına koyun. Bu hareket esnasında kesinlikle ellerinizden güç almayın. Daha sonra başınız ile göğüslerinizin arasında bulunan kısmı bacaklarınıza doğru kaldırın. Kesinlikle göbeğinizi kaldırmayın ve gövdenizin yarısını kaldırmış olun. Bu harekete yarım mekik demekteyiz. Yapacağınız yarım mekik hem baklava dediğimiz kasları ortaya çıkarırken hem de göbek eritmektedir.

 

yanlara egilme

YANLARA EĞİLME
Bu hareketi yapmadan önce ayakta yapıldığını bilmeniz gerekmektedir. Ayağa kalkın ve bacaklarınızı birleştirin. Daha sonra ellerinizi her iki yana, bacaklarınıza doğru uzanır bir şekilde, paralel bir açıyla yerleştirin. Öncelikle 15 kez sağa doğru, belinizi kırmadan eğilin ancak bunu dönerek değil, ellerinizi ayak parmaklarınıza değdirir şekilde yapın. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ise ayak parmaklarına yandan dokunmaya çalışmaktır. Bu sayede göbek bölgelerinizdeki yağlar sıkışarak parçalanacak ve erimeye başlayacaktır. Bu hareketi her iki taraf için 15’er defadan 2’şer set olarak tekrarlayın.

ters mekik hareketi

TERS MEKİK
Ters mekik dediğimiz hareket gövdenizin ayaklarınıza doğru değil de ayaklarınızın gövdenize doğru gelmesidir. Bu hareket göbek eritme konusunda son derece büyük işleve sahiptir. Öncelikle sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı karnınıza doğru çekin. Dizinizden ayaklarınıza doğru olan bölümleri kırın yani; bir koltukta otururken olduğunuz pozisyonu sırt üstü uzanırken alın. Bu şekilde ayaklarınız yüksekte, yere paralel bir şekilde olmuş olacaktır. Ayaklarınızı gövdenize doğru çekin. Bu çekme hareketine geçmeden önce derin nefes alın ve çekerken o nefesi verin. Bunu en az 15 defa, 4 set olarak tekrarlayın.

Emin olun göbek eritme yöntemleri içerisinde en etkililerden bir tanesidir. Bu yazımızdan sonra hala göbeğiniz erimezse Yoğurt Limon Kürü İle Göbek Eritme  yazımızı okuyabilirsiniz

1 YORUM

 1. Fidan.Arzuman

  Ara oyunlerde yemek yemesek olmazmi? Yani ara ogunled yemek yemek zorundamiyiz?