Göbek Eritme Egzersizleri ve Eriten Hareketler

Göbek Eritme Egzersizleri ve Eriten Hareketler

Yazın bikini giyebilmek için göbek eritme egzersiz, eriten hareketleri ile zayıflama uyguladınız ve kış aylarında yine incelme olan göbeğiniz ortaya mı çıkmaya başladı? Artık hem yaz hem de kış yan göbek yağı istemiyor ve incelten, sıkılaştırma yolları mı istiyorsunuz? Şimdi sizlere birbirinden farklı ve kolay evde  göbek eriten hareketleri resimli şekilde anlatmaya çalışacağız.

Program listesine başlamadan önce vücudu ısıtıyoruz ve başta ilk hareket olarak aşağıdaki resimde gördüğümüz gibi evde sırt üstü uzanıyoruz ve egzersizi sağa, sola olacak şekilde tam olarak dönerek yapıyoruz. bu yöntemde hızlı olmak önemli değil, yavaş fakat orantılı yapmak daha sağlıklı olacaktır. 10 tekrar ile başlayalım.

Göbek Eritme Egzersiz Hareketleri 1

Dizlerinizi dik bir şekilde bükün, ellerinizi başınızın arkasına koyun ve dirsekleriniz açık şekilde bekleyin. Resimdeki pozisyondayken göbeği iç kısma doğru çekin, yani omuz kısmınız nefes verme esnasında yukarıya kalkacak, dizlerinizi de kendinize doğru çekeceksiniz. Bu göbek eritme egzersiz hareketi 10-15 kere tekrarlanmalı.

Yan Göbek Eriten Egzersiz Yolları 2

Yan göbek eritme için ideal olan bu hareket aynı zamanda beli de inceltir. Yine elleriniz ensede dirsekleriniz sağa ve sola açık şekilde bekleyin. Sol dirseğiniz sağ dizinize, sağ dirseğiniz de sol bacağınıza gelecek şekilde egzersizi yapmaya başlayın. Bu hareket normal mekiğin daha etkili versiyonlardan biridir. Bu egzersizi 5 sol ve 5 sağ olmak üzere toplam 10 defa tekrarlayın.

Göbek Yağlarından Kurtulma Yöntemleri 3

Göbek yağları yakmada etkili olan bu hareket oldukça etkilidir. Yukarıdaki resimdeki gibi evde yapılabilir. Elleriniz başınızda, dirsekler tam açık, nefes verirken bacaklarınızı yukarı kaldırdığınızda ellerinizle destekleyip başınızı da yukarı kaldırmalısınız. Kendinizi zorlayacak hareketler yapmamaya özen gösteriniz. Bu hareketi de gücünüzün yettiği kadar yapmaya çalışın.

Göbek Yağları Nasıl Erir 4

Sıradaki hareketimiz de göbek eritme özellikle yağlar için son derece etkilidir. Resimdeki gibi uzanın, başınızı kaldırıp göbek kısmınıza bakın, sağ dizinizi bükerek ellerinizle dizinizi tutun, sol bacağınızı ise düz bir şekilde karşıya uzatın. Aynı egzersizi sürekli bacak değiştirerek tekrarlayın, bu göbek eritme egzersizini de 10-12 defa tekrarlayın.

Karın Eritme Egzersiz Hareketleri 5

Resimdeki şekli almadan önce bacaklarınız aşağıda bekleyin. Gözler yukarıya bakacak, eller karın bölgesinde ama dirsekler yanlarda, nefes alın, nefes verirken önce sağ bacağınızı kaldırarak resimdeki şekli alın. Aynı egzersiz hareketini sol bacak için tekrar yapın. Her iki bacak için toplamda 20 defa tekrarlayın.

Göbek Yağı Eriten Sıkılaştırma ve Zayıflama 6

Resimdeki hareket bütün vücudunuzu çalıştırarak yağları eritmek için yardımcı olacaktır. Resimde şekli aldıktan sonra kollarınızı sağa ve sola hareket ettiriyoruz. Bu dönüşü bel bölgemiz ile beraber yapıyoruz. Sanki arkanızda biri var, ona bakmaya çalışıyorsunuz ama elinizdekini de bırakamadığınız için dönüşü kollarınızla yaptığınızı düşünün. Yan göbek eritmek için etkili bir yöntemdir.

Göbek Eritme Egzersiz Hareketleri 7

Resimdeki gibi pozisyonu alın, bacaklarınızı düz bir şekilde yukarıya kaldırın ve elleriniz yanda bekleyin. Nefes alıp verirken bacaklarınızı yukarıya kaldırın. Bu hareketi 10 kere tekrar etmeye çalışın.

Göbek eriten, incelten ve yağlama sorunu ile nasıl erir sorusuna, bu egzersizler ve hareketler ile cevap vermeye çalıştık. Bize resimli şekilde bu yöntemleri anlatmaya yardımcı olduğu için Ebru Şallı‘ya teşekkürlerimizi sunarız.