GÖBEĞİNİZİ 5 HAREKETTE ERİTİN

GÖBEĞİNİZİ 5 HAREKETTE ERİTİN

Göbeğinizi 5 hareketle eritebilirsiniz.Lütfen yazdığımız gibi hareketleri uygulayınız.Ve belli bir süre uyguladıktan sonra bize fayda sağlayıp sağlamadığını belirtiniz.

-İlk olarak sırtüstü uzanın ve bel çukurunuzun oluşmasını sağlayarak ayaklarınızı tablet ab konumuna getirin. Başınızı ellerinizle destekleyin. Derin bir nefes alarak içinizi hava ile doldurun ve bu havayı da verirken bacaklarınıza doru kalkın. Bu hareketi yaklaşık olarak 15 defa tekrar edin.

-Yine bel çukurunuza dikkat ederek sırt üstü uzanın ve ayak tabanlarınızı düz bir şekilde birleştirin. Ve bu şekilde spastik pozisyonunu alın. Daha sonra derin bir nefes alın ve nefesinizi verirken de ayaklarınıza uzanmaya çalışın. Aynı hareketi 15 defa yapın.

-Ayakta durun ve pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak şekilde havaya kaldırın. Ve sadece karın kaslarınızdan güç alarak ayak bileklerinizi yakalamaya çalışın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. Bu hareketi 15 defa yapın.

-Sırtüstü uzanın ve ellerinizle poponuzu destekleyin. Bacaklarınızı da yere paralel olacak bir biçimde kaldırın. Derin bir nefes alın ve bir bacağınızı da göğsünüze doğru yaklaştırın. Nefes verirken bu bacağınızı indirin ve diğer bacağınız için de aynı işlemi uygulayın. Bunu da 15 kere tekrar edin.

-Ayakta durun ve pozisyonunuzu hiç bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak biçimde kaldırın. Bu arada da nefes alın. Nefes verirken gergin olan bacağınızı yere indirin. Ama ayağınızın yere değmemesi gerekiyor. Aynı işlemi diğer bacağınıza da yapın ve bunu 15 defa tekrar edin.

Etiketler

4 YORUM

  1. Squat tercihim