Gıdık Eritme Egzersiz Yöntemleri Nasıl?

Gıdık Eritme Egzersiz Yöntemleri Nasıl?

Gıdık Nasıl Erir ve Resimli Eritme Egzersiz Yöntemleri

Kadınlarda gıdık eritme egzersiz yöntemleri ile nasıl erir? Bu resimli yolları uygulandığında boyun, gıdı yağları yok etmek ve eritmek için başka ne yapmalı yoksa gider mi beraber inceleyelim.

Gıdı oluşumunun ana nedeni kilo fazlalığıdır. Deriniz çene altından sarkar ve yağlar nedeni ile de şiş bir görüntü ortaya çıkar. Gıdık oluşumunun nedenleri arasında yaşlılık da yer almaktadır. Yaş ilerledikçe cilt eski gerginliğini kaybederek yer çekimini yenik düşer, bir de kiloluysanız hem buruşuk hem de şiş bir gıdı oluşur. Gıdı nasıl erir diye merak ediyorsanız bunun birden fazla yöntemleri vardır. Bakım maskesi ile gıdık eritmek, masaj ile ve gıdı eritme egzersizleri ile bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Resimli Gıdı Eritme Egzersizleri

Şimdi sizlere anlatacağımız basit gıdı eritme egzersizleri sayesinde kısa sürede eski ve güzel görüntünüze kavuşabilirsiniz.

3 kere derin bir nefes aldıktan sonra yukarıda yer alan resimde gördüğünüz bayan gibi yanaklarınızı şişiriyorsunuz ve kaşlarınızı yukarıya doğru kaldırıyorsunuz. Bu pozisyondayken içinizden 10’a kadar sayıyorsunuz. Daha sonra aynı işlemi art arda 3 defa uyguluyorsunuz. Unutmadan! bu yöntem her gün tekrarlanmalı.

İkinci egzersiz ise yanaklarımızı  büzüştürün, 10’a kadar sayıp aynı egzersizi 3 kere tekrar ediyoruz.

Bu hareketlerden sonra yüzümüzü serbest bırakıp hafif bir tebessüm ederek yanaklarımızı dinlendiriyoruz. Bu hareket sayesinde yanaklar geriye doğru yatık bir şekilde beklemiş olacak.

Gıdı ortadan kaldırmak yok etmek için  kafamızı yukarı kaldırıp 10 saniye bekliyoruz ve bunu da 3 kere tekrar yapıyoruz.

Bu egzersiz size biraz gülünç gelebilir ama oldukça etkilidir. Kendinizi kasın ve ağzınızı açabildiğiniz kadar açın, daha sonra bırakın, 10 saniyelik 3 periyotta yapmayı ihmal etmiyoruz.

Gıdık eritme için son olarak ise şaşkın bir hal alarak bütün kaslarımızı gergin hale getiriyoruz. Bu yöntemler ayrıca yüzdeki kırışıklıklara da iyi gelmektedir.

Gıdı Eritme Egzersizleri

Çene altındaki istenmeyen şişlikten kurtulmak için gıdı eritme egzersizleri uygulamanız gerekiyor. Bu egzersiz için ihtiyacınız olan tek şey kolları olmayan orta yükseklikte bir sandalyedir.

İlk olarak sandalyeye dik bir şekilde oturun ve kollarınızı aşağıya doğru serbest bırakın. Omuzlarınızı abartmayacak şekilde geriye yaslayın ve kafanızı arkaya atın. Bu pozisyonda iken ağzınızı açabildiğiniz kadar açın ve kapatın, aynı hareketi 10-15 sefer uygulayın. Bu egzersizi düzenli olarak her gün uygulayın.

İkinci egzersiz ise yine sandalyeye aynı şekilde oturuyoruz ama bu sefer kafamızı geriye atmıyoruz. Ellerimizi anlımıza yerleştirdikten sonra fazla kuvvet uygulamadan başımızı öne doğru ittiriyoruz, aynı zamanda da ellerimizle bu kuvveti engellemeye çalışıyoruz. Bu gıdık eritme egzersizlerinin diğer aşamasında ise ellerimizi başımızın arkasına koyuyoruz, aynı şekilde başımızı geriye doğru hafifçe iterek ellerimizle de bu hareketi engelliyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken husus aşırı kuvvet kullanmamaktadır.

Gıdık eritme için ilginç ve basit bir egzersiz daha yapacağız. Yemek kaşığının ters kısmını dudaklarımız ile tutmaya çalışıyoruz(Diş Kullanılmayacak). Bu şekilde yarım dakika bekliyoruz ve aynı hareketi 9-10 defa arka arkaya uyguluyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz egzersizlerin sonucunda korkulu rüyanız gıdıdan kurtulabilirsiniz.

Masaj ile Gıdı Eritme Hareketleri Yöntemi

Gıdı eritme yöntemleri arasında en sevilen masajdır. Yüze uygulanan masaj sayesinde cildiniz eskisinden daha genç görünecek ve kabusunuz olan gıdıdan da kurtulacaksınız.

Gıdı eritme için ilk taktiğimiz lenflerin çalışmasını sağlamak olacak. Parmağınızı kulak memesinin arka kısmına doğru tutun ve aşağıya doğru masaj yapmaya başlayın. Bu hareketi 2-3 dakika boyunca uygulayın.

Başınızı yukarıya doğru dik bir şekilde tutun, buradaki amaç boynun gergin durmasını sağlamaktır. Pozisyonunuzu bozmadan ellerinizin avuç içi kısmı ile 2 dakika ovalayın.

Diğer masaj yöntemimiz ise çenenizin başlangıcından aşağıya doğru avuç içlerinizle 3-4 kere ovalamaktır. Farklı yöntem ise aynı masajın tersini uygulamaktır, yani bu sefer çene kemiklerinizin olduğu bölgeden başlayarak yukarı doğru masaj yapmalısınız.

Parmaklarınız ile gözaltı ve kaşların alt kısmını makyajınızı siler gibi yaparak yüzünüzdeki kan dolaşımını artırmanız gerekiyor. parmaklarınızı alnınızın orta kısmına yerleştirin ve yukarı doğru bir şey temizliyormuş gibi hareket ettirin, bu masajı 2 dakika boyunca yapın.

Yukarıda bahsettiğimiz gıdık eritme yöntemlerini her gün düzenli olarak uyguladığınız takdirde zamanla gıdığın azaldığını göreceksiniz.

Gıdı Eritme Maske ile Gider mi:  Evde kolayca yapabileceğiniz bir maske tarifi vermek istiyoruz. Öncelikle karbonat, gliserin, deniz suyu, damıtılmış su, buğday çimi tuzu yosun ve sodyum malzemelerinden eşit miktarlarda küçük bir kaseye dökerek ezin ve yüze sürülecek kıvama gelene kadar karıştırın. Hamur kıvamına gelen maskeyi eliniz ile gıdık olan bölgelere masaj yaparak sürün ve cildinizin bu maskeyi emmesini sağlayın. 1-1.5 saat  maske yüzünüzde beklesin ve daha sonra durulayın. Haftada 1-2 defa yapacağınız bu maske sayesinde zamanla gıdınızın eridiğini fark edeceksiniz.

Etiketler