Evde Zayıflama Egzersizleri Yöntemleri ve Hareketleri

Evde Zayıflama Egzersizleri Yöntemleri ve Hareketleri

Evde Zayıflama Egzersizleri Yöntemleri ve Hareketleri Birçok bayanın zayıflamak gibi bir derdi vardır fakat zayıflama zor bir süreçtir.Bunun için pek çok şey denemektedir.En zoru ise evde uygulanacak zayıflama egzersizleridir.

Bilinen ve çok uygulanan şok diyet yöntemi başta olmak üzere ayda 510 veya daha fazla kilo vermek için yapılan bitkisel karışımlar,pek çok yan etkisi bulunan ve bilinçsiz olarak kullanılan zayıflama hapları ve daha bir çok  hızlı kilo vermek için yaptığımız şeyler aslında kilo problemini daha çok arttırmaktadır.

Halbuki bu konuda metabolizmamızı ve vücudumuzu biraz daha yakından tanımak ve de yemek yeme alışkanlıklarımızı bir kenara bırakmak başta yapılacak en sağlıklı şeydir.Eğer vücudumuz kendi metabolizmasına nasıl alışmışsa örneğin;sürekli hamburger tüketmek ya da kola cips türü veya sürekli ızgara türü yemekler yemek  öğün geldiğinde yine alışkanlıklarına devam ederek aynı yemeği tüketmek isteyecektir.Bu durumda ise kaçınılmaz olarak kilo sorunu karşımıza çıkıyor.

İnternetten gördüğümüz rastgele alınan diyet uygulamaları ya da diyet listesi,kullanılan zararlı ilaçlar aşırı kilo kaybına yol açmakta ve de vücudumuzda dönülmez hasarlara yol açmaktadır.Bizim size tavsiyemiz ise zayıflamanın uzun bir süreç olduğu;bilinçli olarak evde zayıflama egzersizleri yapmamız gerektiği ve mutlaka zayıflamak istiyorsak önce doktora başvurmamız gerektiğidir.Şimdi bakalım nedir en çok evde uygulanan zayıflama egzersizleri yöntemleri;

Zayıflama Egzersizleri Hareketleri 1

 • Önce düz ve sert bir yere oturalım ve de  ayaklarımızı uzatalım.10’ar kez sağa ve sola esneme yaparak eğiliyoruz.
 • Şimdi ellerimizi öne doğru uzatıyoruz ve oturduğumuz yerden 20 defa kalkıp tekrar çömeliyoruz.
 • Şimdi bacaklarımızı ayakta iken yavaş yavaş acele etmeden 20 defa önce öne sonra arkaya esnetecek şekilde pozisyon alıyoruz.
 • Şimdi geldik kollarımıza.Kollarımızı 20 defa yine esnetmek şartı ile önce öne sonra yanlara ve arkaya doğru hareket yapıyoruz.
 • Şimdi yere yüz üstü uzanalım ve başımızı 5 defa kaldırıp tekrar eski konumuna getiriyoruz.
 • Hepimiz mekik pozisyonunu biliyoruz.Şimdi 10 defa mekik yapalım ve karın kaslarımızı çalıştıralım.

Bu zayıflama egzersizlerini günde 3 defa mümkünse aç karna yapalım.Gördünüz mü bak 5 dakikanızı alıyor:)

Zayıflama Egzersizleri Yöntemleri 2

 • Ayakta dik bir şekilde düz durarak pozisyon alalım ve ellerimizi her iki yana açalım.Şimdi yukarı doğru 25 defa zıplayalım.
 • Şimdi sırtımızı duvara dayıyoruz ve ayağa kalkıyoruz.Ellerimizi öne doğru uzatalım.Yavaş yavaş oturalım ve tekrar ayağa kalkalım.Bunu da 25 defa en az yapalım.
 • Biliyorum zor ama şınav çekeceğiz hem de 25 defa 🙂

 

Evde Zayıflama Egzersizleri 3

Şimdi basen bölgemizi ve karın kaslarımızı biraz çalıştıralım.

 • Şimdi kollarımızı kullanarak köprü köprü pozisyonu yapalım ve bir süre karnımızı esnetelim(dayanabildiğiniz kadar).Sonra sırt üstü uzanalım ve dinlenelim.Bu zayıflama egzersiz yöntemini 10 defa yapalım mümkünse.
 • Şimdi gelelim karın kasındaki yağlardan kurtulmaya.Sırt üstü yere uzanalım.Şimdi dizleri kıralım.Pilates yapanlar bu pozisyonu çok iyi bilirler.Şimdi ellerimizi diz kapağına değecek şekilde öne doğru eğiliyoruz (yarım mekik).
 • Şimdi sırt üstü uzanmaya devam edelim ve dizlerimizi birleştirelim.Dizlerimizi sağa ve sola esnetelim.Yalnız dizlerimizi yere değdirmemeye çalışalım.Bu hareketi 15 defa tekrarlayalım.

Zayıflamaya Yardımcı Olan Diğer Egzersiz Türleri

 • Barfiks: Barfiks hareketleri zor bir hareket olup günlük kalori yakmada en üst düzeyde katkısı olmaktadır.Günde üç defa yapıldığı taktirde vücudumuzdaki yağlar düzenli bir şekilde eriyecektir.
 • Mekik uygulaması:Günde 15 defa mekik çekerek hem karındaki yağları hem de basen bölgemizdeki yağları düzenli olarak eritiriz.
 • Şınav  Çekme:Günde 20 defa şınav çekerek;kol,bacak ve omuz kaslarımız çalışacak ve daha düzgün bir fiziğe sahip olacaksınız.

Zayıflama Egzersizlerinin Önemi

Evde yapılabilen bu zayıflama egzersizleri,başta bütçenize yararı olacaktır.Spor salonlarına verilen paranın haddi hesabı yoktur.Evde yapabileceğiniz bu zayıflama hareketleri,spor salonunda yapılan hareketlerden aşağı yukarı aynı kaloriyi yakmaktadır.Sadece diyet veya diyet listesi yaparak zayıflamak zordur.Aynı zamanda zayıflama egzersizleri yapılan hızlı kilo verme yöntemleri her zaman için doğru sonuçlar vermiştir.Evde yapılan zayıflama egzersizlerinin en büyük faydalarından biri de sizleri psikolojik olarak rahatlatmasıdır.Evde yapılan egzersizler günlük streslerden ve sorunlardan sizi uzaklaştırmaktadır.

Yukarıdaki zayıflama egzersizlerinden herhangi birini sizde evinizde rahatça uygulayabilir.Vücudunuzun dilini anlayabilirsiniz.

 

1 YORUM

 1. ZEHRA MELTEM

  578olhjgljh evde zayıflama egzersizleri, zayıflama yöntemleri, zayıflama hareketleri.