Evde Kalça Büyütmek İçin Resimli Egzersiz Hareketleri

Evde Kalça Büyütmek İçin Resimli Egzersiz Hareketleri

Resimli Kalça Büyütme Egzersizleri İle Basen Nasıl Büyür?

Evde Kalça Büyütmek İçin Resimli Egzersiz Hareketleri Kadınlar için en önemli estetik unsurlardan biri; hiç şüphesiz ki kalçalar ve belirgin vücut hatlarıdır. Hatta bu algının karşı cins için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok erkeğin bir kadında aradığı fiziksel özelliklerin başında kadınsı vücut kıvrımları geliyor. Konuya geniş bir pencereden bakacak olursak Türk kadınlarının Latin kadınları kadar avantajlı olmadıklarını söyleyebiliriz. Fakat dümdüz bir kalça ile yaşamak yerine dolgun ve geniş kalçaya sahip olabilirsiniz. Sizin için kalça büyütme egzersiz hareketleri ile basen nasıl büyütülür, büyütmek için resimli spor programı hazırladık;

Kısaca konu hakkında bilgilenelim, sayfanın altında doğal yollala kalçaları büyüten yöntemler verilmiştir;

Genel anlamda kadın morfolojisini incelediğimizde zayıf olarak addedilen fakat dolgun kalçalara sahip olan kadınlar oldukça ender rastlanılabilecek bir ihtimaldir. Kilo problemi olan bayanlar ise zaten tam tersini arzulayıp, kalçaları küçültmeyi ummaktadır. Bu iki zıt noktanın arasındaki çizgide ise oldukça kalabalık bir kitle bulunuyor. Yani fit bir vücuda sahip olan, fakat düz kalçalarından şikayetçi olan kadınlar. Konunun popüler gündemde edinmiş olduğu konum; doğal olarak addedilmekte olan fakat tamamıyla kimyasal nitelikli içeriklerden meydana gelen krem ve hapların satışa sunulmasına neden olmuştur. Fakat önemle altını çizmekteyiz ki; bu tür kimyasallar sağlık açısından oldukça tehlikelidir.

Çünkü kalça bölgesini büyütmek için için uygulanabilecek üç yöntem vardır. Krem ve haplar ile gerçekleştirilmeye çalışılan yöntem; yüksek ölçüde protein yüklemesi ile sağlanmaktadır. Ki bu durum oldukça sağlıksız bir uygulamadır. İkinci alternatif olarak karışınıza çıkan yöntem ise; cerrahi müdahalelerdir.  Diğer alternatif ise; zorunlu herhangi bir kimyasal kullanmanıza gerek kalmadan, cerrahi operasyonlara para harcamadan ya da spor salonuna kaydolmadan; her gün evde kendi başınıza yapabileceğiniz kalça büyütme egzersizleri;

Evde Kalça Bölgesi Nasıl Büyütülür ve Dolgunlaştırılır?

Kalçaları büyütmek istiyorsanız; özen göstermeniz gereken üç temel prensip bulunmaktadır. Bunlar; besleneme, dinlenme ve egzersiz. Şöyle ki; yapmış olduğumuz egzersizler ile kasları çalıştıracağız, sarf ettiğimiz efor karşısında beslenmeye ve yeterli ölçüde dinlenmeye ihtiyaç duyacak. Kasların beslenmesi ve yağları yakmak için için en gerekli olan besin maddesi ise protein. Fakat piyasada satılan protein tozu ya da kapsülleri gibi ürünlerini kesinlikle tercih etmeyin. Yeniden düzenleyeceğiniz bir kalorilik diyet programı ile besinler yolu ile ihtiyaç duyacağınız protein oranını elde edebilirsiniz. Çalışan kas dokularının yeniden performans gösterebilmesi için gerek duyacağı dinlenme hali ise; uykudur. Uygulamış olduğunuz basen büyüten egzersizlerin sonucunda ortalama olarak 2 ayın bitiminde sonuç almaya başlarsınız. Egzersizlerin Fitness hareketleri ile birlikte yapılması sürecin hız kazanmasını sağlayan yöntemler arasındadır.

Doğal Yollarla Evde Kalça Büyütmek İçin Egzersizleri Uygulama Yöntemleri

  • Kalça Genişletmek İçin Squat Egzersizi: Çömelme hareketi olarak da bilinmekte olan Squat hareketleri; kalçaların dolgunlaştırılması adına uygulanabilecek en verimli kalça büyütme egzersiz programıdır. Buradaki yazımızı incelerseniz squat egzersizleri hakkında detaylıca spor programı vardır. Bu kalça büyüten egzersiz için resimde görülmekte olduğu gibi bir ağırlık sopasına ihtiyacınız vardır. Spor mağazalarında bu ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Fakat temin edememişseniz sopa ya da vileda sapı da geçici olarak işlev görebilmektedir. Evde egzersizin uygulanım prensibinde ise; ağırlık sopası trapez (omuz ile boyun bölgesi arasındaki kaslar) kaslarının üzerinde tutulmalıdır. Beli içeri, göbeğiniz öne, kalçalar ise; dışarı doğru çıkartılmalıdır. Uygulama sırasında dizleriniz ve ayaklarınız kesinlikle hareket etmemelidir.

 

  • Lunge: Fitness tekniklerindeki adı Lunge olan bu egzersiz, komando yürüyüşü olarak da bilinmektedir. Basen egzersizinin uygulanımı sırasında herhangi bir materyale ihtiyaç duymuyor ve dik bir şekilde ayakta durarak başlangıç pozisyonunu oluşturmuş oluyoruz. Ardından bir ayağımızı sabit tutuyor diğer ayağımızı ise; öne doğru uzatıyor ve dizden kırarak 90 derecelik bir açı oluşturuyoruz. Sabitlediğimiz ayağımzı ise; parmak uçlarında duracak şekilde konumlandırıp kalçaları genişletme hareketini yapıyoruz.

 

  • Basen Büyütmek İçin Stand-up İyi Gelir: Merdiven çıkma egzersizi olarak da bilinen bu hareket için yerden 35 cm kadar yükseklikte üzerine çıkabileceğiniz bir tahtaya ihtiyaç duyacaksınız. Her iniş çıkışınızda ağırlık kaldırarak uygularsanız çok yönlü bir kas aktivitesine erişirsiniz. Bu egzersiz hareketiyle popo kısmını büyütmek için ayrıca kalçaların yanlarını genişletmek mümkün.

 

  • Lying Hip Abduction: Basen büyüten hareket için ilk olarak yere yan bir şekilde uzanıp kolunuzdan destek alın. Basen yere tamamen temas ettiğinden emin oldun ve ardından bacağınızı bükmeden yukarı doğru kaldırıp, indirin. Aynı işlemi diğer yönünüze doğru uzanarak öbür bacağınız için de tekrarlayın. Doğal yollarla basenleri büyütmek için oldukça faydaları olan bir harekettir.
  • Kalçaları Sıkılaştırmak İçin Köprü Hareketi: Topuklarınızın arasında ortalama 5-6 cm aralık kalacak şekilde yere sırt üstü uzanın ve dizlerinizi kırın. Kollarınızı aşağı doğru uzatın, ardından da kalçanızı yukarı doğru kaldırıp, eski pozisyonunuza tekrar dönün. Uygulama sırasında kalça kaslarınızı sıkmaya çalışın. Bu sayede hem daha dolgun basene hem de daha sıkı büyük kalçalara sahip olacaksınız.

 

  • Kalçaları Toparlamak İçin Bisiklet: Bisiklete binmek vücuttaki pek çok kasın aynı çalıştırılmasını sağlayan çok yönlü bir egzersizdir. Kondisyon bisikletlerini ayakta kullanmanız dolgun kalçalara kavuşmak için en güçlü silahınız olacaktır. Bisiklet sürmek kaç kalori yaktırır ve zayıflatır mı diyorsanız buyurun tıklayın

 

  • Kalça Sıkma: Günde 20 kez kolaylıkla tekrarlayabileceğiniz bu egzersizde; kalça kaslarınızı sıkıp 3 saniye kadar bekledikten sonra serbest bırakın.

Aşağıdaki egzersiz bir squat hareketidir ve evde kalça büyütmek için kullanabilirsiniz. Resimli olarak verdiğimiz basen büyütme yöntemi etkili bir spor hareketidir.

 

Etiketler