Evde Bel İncelten Zayıflama Egzersiz Hareketleri

Evde Bel İncelten Zayıflama Egzersiz Hareketleri

Bel Nasıl İncelir ve İnceltme Egzersiz Hareketleri

Bel egzersizleri bir kadının ince ve narin duruşu için olmazsa olmazdır. İnce bir bel için düzenli ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra günlük düzenli bazı egzersizleri ve hareketleri yapmak şarttır. Özellikle bayanlar ofis tarzı işlerde çalıştıkları için sürekli hareketsiz kalırlar ve bu da kolay kilo alarak bel ve göbek bölgesinde yağ bağlamasına neden olur. Halbuki günlük düzenli olarak yapılacak 15 dakikalık basit egzersizler ile bel, göbek mide bölgesindeki fazlalıklardan kolaylıkla kurtulabilirseniz. Şimdi sizlere evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bel incelten egzersiz hareketlerinden bazılarını aktarmak istiyoruz. Evde Bel İncelten Zayıflama Egzersiz Hareketleri

Bel İnceltmek İçin Evde Egzersiz Hareketi 1

Bel incelten ilk hareketimiz için yumuşak bir zeminde sırt üstü uzanıyoruz ve dizlerimizi bükerek resimdeki şekli alıyoruz. Eller öne doğru uzatılarak kürek kemiklerinin alt kısmına kadar kalkıp bu şekilde 4-5 saniye bekleyin tekrar eski pozisyonunuza dönün. Bu bel incelici egzersizi her gün 9-10 tekrar şeklinde yapmanız gerekiyor.

Göbek İncelten Hareketler 2

Göbek incelten egzersizi için resimdeki gibi yüz üstü uzanıp ellerimizi arkada birleştiriyoruz. Göğüsün alt kısmına kadar olan mesafe kadar geriye hamle yaparak yattığımız yerden hafif kalkıyoruz, bu kolay  pozisyonda 5-6 saniye kadar durup eski şeklimizi geri alıyoruz.

Bel İnceltici Egzersizler 3

Sıradaki bel inceltici hareket için yüz üstü yatarak karnımızın alt kısmına yastık koyup biraz yüksekte durmamız gerekecek. Dizler bükülmeyecek şekilde bacağınızı yukarı kaldırarak 4-5 saniye kadar bekleyeceksiniz. Bu hareketi her iki bacak için 10 defa tekrar etmeniz yeterli olacaktır. İnce bir bel için bu egzersiz hareketlerini her gün düzenli olarak tekrar edin.

Yan Göbek Eritme İçin Egzersiz Hareketleri 4

Vücudunuz yan bölgelerinde yağlanma varsa yani yan göbek kısmınız çok genişse bu egzersiz hareketi ile kısa sürede incelebilirsiniz. Resimli gibi yumuşak bir zeminde yan olarak yatın, iki bacağınız üst üste dururken yukarı kısma bakan bacağınızı yukarıya doğru kaldırın ve biraz bekleyip indirin, bu hareketi 15 defa tekrar ettikten sonra diğer tarafa yatıp aynı işlemi tekrarlayın. Bu hareketi sayesinde 1-2 ay içinde yan bölgenizdeki yağlarını eritmek mümkün.

Belin Yan Kısımı İncelten Spor Programı Hareket 5

Belin yan kısmındaki fazlalıklar yüzünden giydiğiniz kıyafetlerin size yakışmadığını düşünüyorsanız bu zayıflama egzersizlerini düzenli uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Yine bir önceki pozisyondaki gibi yan yatıyoruz ve alt kısımda kalan bacağımız ile kuvvet vererek bacaklarımızı yukarıya kaldırmaya çalışıyoruz. Resimde gördüğünüz bu egzersizi 12 defa tekrar ettikten sonra diğer tarafa dönüp aynı işlemi bir daha yapıyoruz. Bel bölgesinin yanlarını incelten bu hareketi mutlaka uygulayın.

Mide ve Arka Baldır Eriten Egzersiz Hareketleri 6

Yukarıdaki resim gibi sırt üstü yatarak dizlerinizi bükün ve ayaklarınız yere değsin. Bu pozisyonda kalçanızı yukarı doğru kaldırın ve 3-4 saniye kadar bekledikten sonra tekrar eski pozisyona gelin. Günlük 10 tekrar ile birkaç ay içinde midedeki fazla yağlardan kurtulmak ve zayıflamak mümkün.

Göbek İncelten Egzersiz Hareketi 7

Resimdeki gibi yumuşak zeminde sırt üstü uzanın ve iki elinizi dizinizin altından tutarak kendinize doğru çekmeye çalışın. İki bacak için de 10’ ar tekrar yaptıktan sonra egzersiz hareketini bitirebilirsiniz. Göbek incelten bu hareket sayesinde fit bir vücuda sahip olacaksınız.

Bel inceltme Yolları Egzersizi 8

Sıradaki bel incelten yollar için resimde olduğu gibi sırt üstü yatın. Bacağınızdan biri ileriye doğru dik bir şekilde dursun, diğer dizinizi resimdeki gibi elinizle tutup karnınıza doğru çekin. Düz olarak duran bacağı ise gergin bir şekilde tutarak 30 saniye kadar bekleyin ve bunu 5 kere tekrar edin. Bel incelten bu egzersiz hareketimizi de her gün aksatmadan uygulayın.

Yukarıda sizlere anlatmış olduğumuz program listesini mutlaka her gün uygulayın. Bel incelten bu basit 8 hareket sayesinde istediğiniz formu yakalayıp dilediğiniz kıyafeti rahatça giyebileceksiniz. Ben zaten çok formdayım diyorsanız bile bu egzersizleri uygulayarak ileride kilo alma riskinizi ortadan kaldırıp sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Eğer yaptığınız hareketler sizler çok fazla zorluyorsa sayıları azaltın ve vücudunuz alıştıktan sonra yavaşça artırmaya başlayın. Plansız ve rastgele yapılan her şey faydadan çok zarar sağlar.